Bees Airline: 30 nowych kierunków z ukraińskich lotnisk

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
06 kwietnia 2021 08:45
Nowa linia lotnicza na Ukrainie uzyskała zezwolenie na obsługę lotów pasażerskich na ponad 30 trasach.
Reklama

Komisja Państwowej Administracji Lotniczej Ukrainy zezwoliła nowej ukraińskiej linii lotniczej Bees Airline na wykonywanie lotów na 31 trasach – 15 regularnych i 16 czarterowych.


Zgodnie z decyzją ukraińskiego organu regulującego lotnictwo cywilne, Bees Airline może obsługiwać regularne loty pomiędzy Kijowem–Żulany a Tbilisi, Erywaniem (od 28 marca 2021 r.), Heraklionem, Rodos (od 1 maja), Burgas (od 24 maja), Batumi, Araxos, Alicante, Barceloną, Tiraną, Warną oraz Larnaką (od 1 czerwca). Przewoźnik ma także możliwość rozpoczęcia regularnych lotów z Lwowa na Rodos oraz z Odessy do Tbilisi i Erywania (od 1 czerwca).

Ponadto, siatka czarterowych połączeń przewoźnika będzie obejmowała loty z Kijowa do Mombasy, Hurghady, Szarm el-Szejk, Marsa Alam, Antalyi, Bodrum i Tivatu oraz z Lwowa do Splitu, Hurghady, Marsa Alam i Tivatu, a także kilka wakacyjnych tras z Odessy, Charkowa i Krzywego Rogu.


Wydanie administracyjnej zgody na realizację połączeń nie musi oznaczać, że wszystkie wymienione trasy ruszą w najbliższym czasie. Ukraiński organ regulacyjny może odebrać zgodę na realizację lotów, jeżeli nie są one wykonywane przez co najmniej rok.

Bees Airline, nowa ukraińska linia lotnicza, rozpoczęła działalność w połowie marca 2021 r. Obecnie przewoźnik obsługuje dwie 11-letnie maszyny Boeing 737-800 (UR-UBA oraz UR-UBB) ze 189 fotelami, które wcześniej latały dla Ukraine International Airlines. Linia podpisała umowy na dostawę dwóch kolejnych maszyn – trzeci samolot przyleci na Ukrainę w maju, a czwarty w czerwcu. Plany nowego przewoźnika przewidują powiększenie floty do sześciu maszyn w 2022 r.

Fot.: Lotnisko Kijów–Żulany
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama