50 lat Lufthansy w Warszawie

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
02 kwietnia 2021 17:42
O godzinie 13:46 rejsowy samolot Lufthansy LH1348 wylądował dziś (2.04) na Lotnisku Chopina w Warszawie czym przypieczętował 50. rocznicę pierwszego przelotu Lufthansy z Frankfurtu do Warszawy, który odbył się 2 kwietnia 1971 roku.
Reklama

Współpraca, która rozpoczęła się od dwóch rejsów tygodniowo, w ciągu pięciu dekad rozwinęła się, przed pandemią, do poziomu prawie 400 połączeń tygodniowo pomiędzy Polską a rynkami macierzystymi Lufthansa Group w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Belgii.

Przez lata Lufthansa nie tylko zapewniała globalną mobilność swoim polskim klientom, ale także zainwestowała w tworzenie odnoszących sukcesy polskich firm reprezentujących różne jednostki biznesowe, w tym Cargo, Global Business Services, IT Services oraz dwie ostatnio powstałe Joint Ventures specjalizujące się w usługach konserwacji, napraw i remontów silników lotniczych. W kilku lokalizacjach w Polsce Lufthansa Group zatrudnia obecnie około 3000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i inżynierów obsługujących klientów z całego świata.


- Polska zawsze była ważnym rynkiem dla Lufthansa Group. 50 lat temu trudno było sobie wyobrazić niezwykłą historię Lufthansy w Polsce, która odzwierciedla także rozwój polsko-niemieckiej współpracy i handlu od początku lat 70. To, co nigdy się nie zmieniło, nawet w najtrudniejszym okresie jakiego doświadcza nasza branża, to nasze zaangażowanie na polskim rynku i dbałość o naszych polskich klientów. Jesteśmy wdzięczni Lotnisku Chopina w Warszawie za ponad 50-letnią współpracę, a także Urzędowi Lotnictwa Cywilnego (ULC) i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) za ich profesjonalną współpracę – powiedział Frank Wagner General Manager Sales Lufthansa Group Poland.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności Lufthansy w Warszawie już od 50 lat. Przewoźnik jest naszym ważnym partnerem, dzięki któremu nasi pasażerowie mogą wygodnie podróżować do portów przesiadkowych w Monachium i Frankfurcie. Lufthansa, jako jeden z naszych głównych partnerów biznesowych, przyczyniła się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Polską a Niemcami – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama