SkyCargo dostarczy 50 milionów dawek szczepionek przeciw Covid-19

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 kwietnia 2021 16:40
Emirates SkyCargo jako pierwsze na świecie przetransportują łącznie ponad 50 milionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Przewoźnik przewiózł już ponad 100 ton strzykawek wspierając w ten sposób dostawy szczepionek.
Reklama

Od rozpoczęcia międzynarodowej dystrybucji szczepionek pod koniec ubiegłego roku, Emirates SkyCargo przetransportowały ponad 220 ton szczepionek przeciw COVID-19, co odpowiada ponad 50 milionom dawek i ponad 150 lotom z zakładów produkcyjnych do 50 miejsc docelowych w swojej siatce połączeń. Łącznie przewoźnik przetransportował 6 różnych rodzajów szczepionek przeciwko COVD-19.

- Emirates SkyCargo są dumne, że osiągną kamień milowy w dostarczeniu 50 milionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 tuż przed Światowym Dniem Zdrowia. W zeszłym roku, prowadząc globalne działania jako odpowiedzialny społecznie przewoźnik lotniczy, zawsze, skupialiśmy się na pomaganiu społecznościom na całym świecie, zwłaszcza w krajach rozwijających się, aby umożliwić im powrót do zdrowia po niszczycielskim wpływie pandemii. Jesteśmy liderem w prowadzeniu globalnego przemysłu lotniczego - współpracujemy z naszymi organizacjami partnerskimi w Dubaju, usprawniając procesy dystrybucji szczepionki przeciw COVID-19 przez hub w Dubaju do rynków na całym świecie – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes oddziału Emirates Cargo.

Emirates SkyCargo dynamicznie reagują na zmieniającą się sytuację podczas pandemii COVID-19, aby utrzymać międzynarodową łączność w zakresie przepływu podstawowych towarów na całym świecie. Przewoźnik, jako jeden z pierwszych na świecie, użył samolotów pasażerskich do lotów wyłącznie towarowych w celu transportu odzieży ochronnej (PPE), sprzętu medycznego, farmaceutyków i żywności. W ciągu roku Emirates SkyCargo wykonały ponad 27 800 lotów i przetransportowały ponad 100 tys. ton najpotrzebniejszych towarów.


Już w październiku 2020 r. Emirates SkyCargo utworzyły największy na świecie, certyfikowany hub cargo w Dubaju do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze i dużej pojemności magazynowej Emirates SkyCargo przygotowały się do przewozu ogromnych ładunków ze szczepionkami przeciwko COVID-19 z zakładów produkcyjnych. Przewoźnik zajął się również przechowywaniem szczepionek w Dubaju, a następnie regularnym uzupełnianiem zapasów wakcyny do krajów rozwijających się, z ograniczoną infrastrukturą łańcucha chłodniczego.

W styczniu 2021 roku Emirates SkyCargo połączyły siły z wiodącymi podmiotami z Dubaju, DP World, International Humanitarian City i Dubai Airports, tworząc Dubai Vaccine Logistics Alliance, aby wykorzystać strategiczne atuty Dubaju jako globalnego centrum dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19. W lutym 2021 roku Emirates SkyCargo podpisały porozumienie z UNICEF, aby nadać priorytet transportowi szczepionek przeciw COVID-19. Było to potrzebne do wsparcia obiektu COVAX, którego celem jest sprawiedliwa, globalna dystrybucja szczepionek.

Dzięki flocie nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych, sieci, która obecnie obejmuje ponad 130 miejsc na sześciu kontynentach oraz strategicznemu położeniu geograficznemu najnowocześniejszego hubu w Dubaju z certyfikatem GDP, Emirates SkyCargo są kluczowym graczem w bezpiecznej i szybkiej dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 na całym świecie.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama