×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


O krok bliżej do Single SkyEuropejskie Wspólne Niebo (European Single Sky) o krok bliżej. Kraje Europy Centralnej podpisały dziś (6.05) porozumienie w tej sprawie.

Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Słowenia i Węgry stworzą wspólnie Funkcjonalny Blok Przestrzeni Powietrznej Europa Centralna (FAB Central Europe). Takie bloki w przyszłości staną się podstawowymi jednostkami Single Sky. Podpisana dziś umowa to już czwarte porozumienie o utworzeniu FAB-u. Łącznie takich jednostek ma być dziewięć. Komisja Europejska oczekuje, że pozostałe porozumienia zostaną podpisane w 2011 roku.

FAB-y mają ułatwić współpracę pomiędzy agencjami zarządzającymi przestrzenią powietrzną. Zgodnie z planem Komisji, są one oparte nie na granicach państw, lecz na natężeniu ruchu lotniczego. Porozumienie o FAB Europa Centralna musi zostać ratyfikowane przez wszystkie państwa i wcielone w życie. Do 2015 roku standardy obsługi ruchu lotniczego powinny osiągnąć europejski poziom wymagany przez program Single Sky.

Polska wchodzi w skład FAB Baltic razem z Litwą. Porozumienie w tej sprawie zostało już podpisane.

Dominik Sipiński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie