Wrocław: 59 regularnych tras w sezonie letnim 2021

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 kwietnia 2021 08:39
Port lotniczy we Wrocławiu w szczycie sezonu zaoferuje pasażerom niespełna 60 regularnych tras oraz cały szereg połączeń czarterowych, w tym na Zanzibar.
Reklama

Wraz z nadejściem letniego rozkładu lotów przewoźnicy stopniowo przywracają zawieszone przez pandemię połączenia. Branża lotnicza ma nadzieję, że powszechne szczepienia przeciw COVID-19 oraz niewątpliwie atrakcyjna i rozbudowana oferta przewoźników przyczynią się do względnego powrotu do normalności i poprawy kondycji całego przemysłu. Zgodnie z zapowiedziami linii lotniczych, w najbliższym sezonie wakacyjnym z lotniska we Wrocławiu dostępnych będzie aż 59 regularnych tras.

- Cieszy nas, że siatka połączeń na sezon letni 2021 już teraz jest rozbudowana i różnorodna, chociaż częstotliwość rejsów na razie będzie mniejsza niż w zwykłych okolicznościach. Przewoźnicy przywracają połączenia w takim zakresie, w jakim jest to obecnie możliwe. Najważniejsze, że w maju ma powrócić większość kierunków z naszej normalnej siatki - powiedział Dariusz Kuś, prezes lotniska.


Za największą liczbę dostępnych kierunków z Wrocławia odpowiada irlandzki Ryanair. Przewoźnik zabierze podróżnych z Dolnego Śląska do 34 miejsc w Europie. Choć jeszcze w kwietniu oferta linii będzie dość uboga (zaledwie 5 tras), od maja planowane jest przywrócenie większości połączeń. Turyści będą mogli udać się m.in. do pięciu miejsc we Włoszech i Hiszpanii, a także do cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem Grecji. Spragnieni wypoczynku w Polsce także znajdą coś dla siebie, bowiem z południa kraju samoloty Ryanaira będą latały do Gdańska i Olsztyna. Z kolei Wizz Air zaoferuje podróżnym 18 kierunków. Z węgierkim przewoźnikiem po raz pierwszy będzie można udać się chociażby do Burgas w Bułgarii czy chorwackiego Splitu.

Poza liniami budżetowymi na lotnisku we Wrocławiu obecni są także przewoźnicy tradycyjni. Polskie Linie Lotnicze LOT nieustannie latają do Warszawy, KLM do Amsterdamu a Lufthansa do Frankfurtu. Połączenia do Monachium (także Lufthansa), Dusseldorfu (Eurowings) i Zurychu (Swiss) wrócą w maju, natomiast SAS ponownie zamelduje się na Dolnym Śląsku dopiero we wrześniu, kiedy przywróci loty do Kopenhagi.

Oferta czarterowa z wrocławskiego lotniska także wygląda obiecująco. Bez wątpienia najatrakcyjniejszym połączeniem będą bezpośrednie loty na Zanzibar oferowane począwszy od sezonu zimowego. Z pewnością nie zabraknie także chętnych na wypoczynek m.in. w Hiszpanii, Turcji czy Egipcie. W sumie turyści za pośrednictwem biur podróży będą mieli do wyboru blisko 30 czarterowych tras.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama