Gdańsk: 76 kierunków w sezonie letnim 2021

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 marca 2021 15:42
1 komentarz
Port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku poinformował, że wraz z nadejściem letniej siatki połączeń wzbogacona zostanie lista kierunków dostępnych z Trójmiasta. W kulminacyjnym punkcie sezonu pasażerowie znad Bałtyku będą mieli do wyboru aż 76 regularnych tras.
Reklama

Dziewięciu przewoźników będzie wykonywać swoje loty do równo 20 państw. Przedstawiciele lotniska nie ukrywają, że urozmaicona oferta dostępna z gdańskiego portu daje nadzieję na poprawę kondycji całego sektora lotniczego.

- Za nami najtrudniejszy rok w historii rynku lotniczego w Polsce i na świecie. Port Lotniczy Gdańsk przetrwał te trudności i teraz mamy nadzieję na ożywienie. Optymizmem napawają plany naszych kontrahentów, linii lotniczych, które chcą do czerwca uruchomić w sumie 76 połączeń do 20 krajów. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki w Chorwacji, Szwecji i Grecji. To bardzo szeroka i ciekawa oferta, która zostanie dodatkowo uzupełniona przez biura podróży o loty typowo wakacyjne m.in. do kurortów greckich, tureckich i egipskich - powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu lotniska.


Największym przewoźnikiem operującym z Gdańska nieustannie pozostaje Wizz Air. Węgierska linia zabierze trójmiejskich podróżnych do 41 miejsc, z czego cztery będą zupełnymi nowościami. Mowa tutaj o Splicie (Chorwacja), Krecie, Santorini (Grecja), które ruszą w czerwcu oraz szwedzkim Skelleftea, które zainauguruje już w maju. Wizz Air w Trójmieście nie ma sobie równych, a oferta jego największego konkurenta Ryanaira jest uboższa o 15 kierunków. Z tym przewoźnikiem pasażerowie będą mogli wybrać się na wypoczynek m.in. do Barcelony oraz na Maltę i Cypr.

Poza Wizz Airem oraz Ryanairem, którzy w Gdańsku odpowiadają za przytłaczającą liczbę wszystkich dostępnych kierunków, na lotnisku im. Lecha Wałęsy swoje operacje lotnicze wykonuje również szereg innych przewoźników. KLM nieprzerwanie lata do Amsterdamu, a SAS do Kopenhagi. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują pasażerom podróże krajowe do Warszawy i Krakowa. Na maj zaplanowany jest także powrót regularnych połączeń Lufthansy do Monachium oraz Frankfurtu. Podobnie wygląda sytuacja z lotami Eurowings do Dusseldorfu. Z kolei w czerwcu na rotację do Zurychu wróci Swiss. Lotnisko spodziewa się także obecności nowej ukraińskiej linii SkyUp, która wykonywać będzie loty do Kijowa. Poza regularnymi, 76 połączeniami z gdańskiego lotniska, turyści będą mieli do dyspozycji całą gamę lotów czarterowych z miejscami docelowymi przede wszystkim w rejonie basenu Morza Śródziemnego. Trzeba przyznać, że siatka połączeń z Gdańska prezentuje się okazale. Pozostaje mieć nadzieję, że ambitne plany samego portu i linii lotniczych oraz wakacyjne marzenia trójmiejskich podróżnych nie zostaną pokrzyżowane przez panującą pandemię i rygorystyczne obostrzenia.
Reklama

Ostatnie komentarze

tyt_trn 2021-03-31 20:09   
tyt_trn - Profil tyt_trn
Można się jeszcze spodziewać ponownego uruchomienia sezonowych krajówek LOTu? RZE, może LUZ, KTW?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama