Wakacje na Phuket bez kwarantanny już w lipcu

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
26 marca 2021 16:00
Rząd Tajlandii ogłosił decyzję, na którą czekało zapewne wielu turystów oraz przedsiębiorców z wyspy Phuket. Podróżni będą mogli przylecieć na wyspę od lipca bez odbywania kwarantanny. Warunkiem jest zaszczepienie dwoma dawkami szczepionki.
Reklama

Na początku pandemii rząd Tajlandii zdecydował się wprowadzić wysokie rygory obejmujące wszystkich przyjeżdżających do kraju. Obecnie po przylocie do kraju należy poddać się 14-dniowej kwarantannie w dedykowanym do tego hotelu. Od kwietnia czas izolacji zostanie skrócony do jednego tygodnia (jedynie dla zaszczepionych). Mimo poluzowania restrykcji 7 dni kwarantanny nadal skutecznie zniechęca większość turystów do przyjazdu do Tajlandii.Jak poinformowała specjalna grupa ds. koronawirusa, wyspa Phuket otworzy się na turystów już w lipcu. Wówczas bez ograniczeń mają mieć możliwość przyjazdu na wyspę wszyscy w pełni zaszczepieni - szczepionką jednodawkową bądź dwoma dawkami szczepionek dwudawkowych.

Decyzja o otwarciu na turystów w III kwartale br. została podjęta na skutek analiz, które pokazują, że do tego czasu 70 proc. mieszkańców wyspy ma być zaszczepionych. Rząd przewiduje również, że podróżujący do Pattaya, Koh Samui, Chiang Mai, Phang Nga i Krabi będą mogli planować wycieczkę do tych miejsc w IV kwartale br.

- Jeśli uda nam się zaszczepić 50 do 60 proc. populacji, to możemy bezpiecznie otworzyć kraj i pchnąć do przodu gospodarkę oraz turystykę - powiedział Kiattiphum Wongraijit z resortu zdrowia Tajlandii.Obecne zamówienia rządu Tajlandii na szczepionki opiewają na 73 miliony dawek. Wystarczy to na zaszczepienie ponad połowy dorosłej populacji liczącego około 70 milionów mieszkańców kraju.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama