Qatar: Wrócą loty z Dohy na Mykonos

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 marca 2021 09:32
Qatar Airways planuje wznowić bezpośrednie loty z Dohy na grecką wyspę Mykonos. Pierwszy lot na tej trasie ma się odbyć już 14 maja, a połączenie realizowane będzie samolotem A320 trzy razy w tygodniu.
Reklama

W ostatnich dniach grecki Minister Turystyki odniósł się do medialnych doniesień i potwierdził, że 14 maja Grecja otworzy swoje granice dla zagranicznych podróżnych. Powrót bezpośrednich połączeń na Mykonos realizowanych przez Qatar Airways nie jest więc niczym zaskakującym. Przewoźnik spodziewa się dużego zainteresowania lotami na grecką wyspę, więc od razu postanowił włączyć się do walki o pasażerów planujących swój wypoczynek w rejonie Morza Śródziemnego w dobie pandemii.


Rotacja z Dohy na Mykonos nie jest jednak nowością w siatce połączeń linii, ponieważ trasa ta realizowana jest regularnie od czerwca 2018 r. Przewoźnik będzie latał do Grecji trzy razy w tygodniu (poniedziałek, piątek, niedziela), wykorzystując do tego celu airbusa A320. Samolot może zabrać na pokład 132 pasażerów, którzy w powietrzu, zanim będą mogli skorzystać z uroków malowniczej wyspy, spędzą niespełna 5 godzin. Rozkład rotacji z pewnością zadowoli wszystkich turystów. Start z lotniska w Katarze zaplanowany jest z samego rana, by na Mykonos wylądować w okolicach południa. Z kolei powrót będzie odbywał się w drugiej części dnia.

Otwarcie granic dla zagranicznych podróżnych nie oznacza jednak całkowitego braku obostrzeń i bezproblemowego wjazdu do Grecji. Pasażerowie wciąż będą musieli posiadać negatywny wynik badania w kierunku COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godz. przed lotem. Co więcej, zaraz po wylądowaniu turyści zostaną poddani kolejnemu testowi, aby upewnić się, że osoba przekraczająca granicę nie jest zakażona. Wciąż nie wiadomo z jakich restrykcji zwolnione będą osoby zaszczepione zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków preparatami. Pomimo planowanych obostrzeń, grecki rząd spodziewa się dużego napływu wczasowiczów i związanego z tym stopniowego powrotu do normalności.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama