Aer Lingus poleci z Wielkiej Brytanii za ocean

25 marca 2021 09:21
Narodowy przewoźnik Irlandii poinformował wczoraj (24.03) o uruchomieniu transatlantyckich połączeń z Manchesteru. Aer Lingus poleci do Nowego Jorku oraz Orlando, a w niedalekiej przyszłości planuje także otwarcie trasy do Bostonu i na Barbados.
Reklama
Już od końca lipca br. pasażerowie podróżujący z Manchesteru będą mieli możliwość bezpośredniego przelotu do Nowego Jorku oraz Orlando w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy lot zaplanowany jest na 29 lipca. Z kolei rok później, w sezonie letnim 2022 przewoźnik zamierza uruchomić dodatkowe dwa transatlantyckie kierunki z brytyjskiego lotniska - do Bostonu oraz na Barbados na Karaibach. Do obsługi wyżej wymienionych połączeń Aer Lingus wykorzysta wąskokadłubowy samolot A321LR oraz sprawdzony na trasach długodystansowych A330.

- Wreszcie możemy podzielić się z Państwem pozytywnymi informacjami pomimo panującej pandemii. Chciałbym oficjalnie potwierdzić, że już wkrótce w naszej ofercie znajdą się wysokiej jakości, bezpośrednie, zarówno biznesowe jak i typowo turystyczne, a dodatkowo w przystępnych cenach połączenia z północy Anglii za ocean. Aer Lingus wykonuje loty do Ameryki Północnej od ponad 60 lat. Z lotniskiem w Manchesterze także wiąże nas wspólna, dumna historia - powiedział David Shepherd, przedstawiciel przewoźnika.


Do tej pory Aer Lingus wykonywał loty z Manchesteru do Dublina, Belfastu oraz Cork, więc obecność charakterystycznych maszyn z zieloną koniczyną na stateczniku pionowym na północy Anglii nie jest niczym zaskakującym. Wraz z otwarciem nowych połączeń, przyszedł czas na nowy rozdział w historii zarówno samego lotniska jak i irlandzkiej linii. Na trasie do Nowego Jorku przewoźnik wykorzysta swoje najnowocześniejsze, wąskokadłubowe airbusy A321LR, które mogą zabrać na pokład 184 pasażerów, także w klasie biznes. Tym samym, Aer Lingus jako pierwszy zaoferuje podróżnym bezpośrednie loty z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych wąskokadłubowym samolotem.

Uruchomienie nowych połączeń sprawi, że Aer Lingus utworzy nowych 120 miejsc pracy w Manchesterze, które szczególnie teraz są bardzo potrzebne. Zdaje się jednak, że nowości nie są jedynie wsparciem lokalnego rynku pracy. Zarówno przedstawiciele lotniska jak i samego przewoźnika nie mają wątpliwości, iż transatlantyckie połączenia będą cieszyły się ponadprzeciętnym zainteresowaniem, przynosząc duże zyski. Przed pandemią z portu lotniczego w Manchesterze odlatywało za ocean ponad 5,5 mln pasażerów rocznie.

- Zaangażowanie Aer Lingus w otwarcie nowych połączeń międzykontynentalnych z pewnością będzie prawdziwym impulsem dla odbudowy ruchu lotniczego. Wiemy, że pasażerowie nie mogą doczekać się dalekich podróży jak tylko obecne restrykcje zostaną zniesione. Niezwykle ważnym jest, aby rząd kontynuował swoją politykę przywracania normalnych podróży w sposób klarowny, czytelny i przystępny. Tylko dzięki temu wciąż stłumiony popyt na podróże lotnicze może się odrodzić - dodała Karen Smart, dyrektor lotniska w Manchesterze.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy