Gdańsk: Trzecia w tym roku kolizja samolotów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
24 marca 2021 08:45
Na płycie gdańskiego lotniska doszło do kolejnego zderzenia dwóch maszyn – tym razem w incydencie brał udział niewielki samolot Partenavia 68 oraz transportowy Saab lini SprintAir.
Reklama

We wtorek (23.03) na gdańskim lotnisku doszło do kolizji dwóch statków powietrznych, po tym jak awionetka stoczyła się po płycie i uderzyła w samolot transportowy SprintAir – poinformował portal Trojmiasto.pl.

Siła uderzenia miała być niewielka, dlatego nikomu nic się nie stało. Zdarzenie nie zakłóciło także ruchu samolotów w porcie lotniczym w Rębiechowie. Jak poinformował jeden z czytelników Trojmiasto.pl, do wypadku doszło tuż po godz. 12.


Doszło do zderzenia dwóch małych, prywatnych jednostek. Stały one na płycie lotniska. Obecnie przyczyna zdarzenia jest nieznana. Zdarzenie to w żaden sposób nie zakłóciło funkcjonowania ruchu na lotnisku – potwierdziła doniesienia Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy portu lotniczego w Gdańsku.

Mniejszą jednostką był samolot Partenavia P 68 Observer 2 (SP-FPM) – sześcioosobowy, dwusilnikowy górnopłat włoskiej produkcji, który miał być wykorzystywany do wykonania zdjęć termowizyjnych. Druga, większa maszyna to transportowy samolot Saab 340 (SP-KPU) z napędem turbośmigłowym.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Trojmiasto.pl, z relacji świadków wynika, że pilot mniejszego samolotu Partenavia, już po uruchomieniu silników, opuścił go aby wyciągnąć kliny spod kół. W trakcie ich wyciągania samolot nabrał prędkości i stoczył się, uderzając w samolot transportowy Saab 340A.Fot.: Twitter.com/xHINCulek, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama