easyJet: Nowe trasy krajowe w Wielkiej Brytanii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 marca 2021 11:34
Niektóre linie lotnicze w zbliżającym się sezonie letnim upatrują szansy na odbudowę ruchu lotniczego, więc stawiają na sprawdzone i popularne wśród turystów kierunki wakacyjne. Z kolei easyJet jest nieco bardziej ostrożny i planuje ekspansję krajowych połączeń w ramach Wielkiej Brytanii.
Reklama

Nie jest tajemnicą, że proces szczepień masowych w Europie najlepiej prezentuje się właśnie w Wielkiej Brytanii, gdzie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymała już mniej więcej połowa dorosłych Brytyjczyków. Skoordynowane działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, który praktycznie wstrzymał cały świat ponad rok temu, przynoszą oczekiwane rezultaty, bowiem liczba zakażeń na wyspach systematycznie spada. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii liczą na szybki powrót do normalności, a ten, choć wciąż w ograniczonym zakresie, może nastąpić w okolicach 17 maja, na kiedy planowane jest zniesienie restrykcji dotyczących podróżowania. Zdaje się jednak, że wciąż zmagająca się z niedoborem szczepionek kontynentalna część Europy może pokrzyżować plany brytyjskich turystów.


W większości państw europejskich obostrzenia są nieustannie zaostrzane i niektórzy zaczynają wątpić w udany, wolny od ograniczeń sezon wakacyjny. Z pewną dozą sceptycyzmu podchodzi również easyJet, który uruchamiając nowe trasy krajowe w ramach Wielkiej Brytanii, zabezpiecza się na ewentualność dalszych ograniczeń w międzynarodowym podróżowaniu. Od końca maja br. przewoźnik połączy nadmorskie Bournemouth z Belfastem oraz Edynburgiem. Loty do stolicy Irlandii Północnej będą odbywały się w każdą środę i sobotę, natomiast rotacja do Szkocji będzie wykonywana co czwartek i niedzielę.

- Niezmiernie miło jest nam ogłosić uruchomienie dwóch nowych tras krajowych z Bournemouth. Pasażerowie z samego południa Wielkiej Brytanii będą mieli okazję polecieć do Belfastu oraz Edynburga po raz pierwszy w historii. Cieszymy się, że możemy zaproponować naszym klientom w regionie większy wybór tak długo wyczekiwanych wakacji - powiedział Ali Gayward, dyrektor regionalny easyJet.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama