Thales dostarczy systemem do wykrywania zagrożeń w powietrzu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 marca 2021 15:24
Thales dostarczy norweskim kontrolerom ruchu lotniczego systemem do wykrywania zagrożeń w powietrzu. W porównaniu z innymi funkcjonującymi systemami, nowe rozwiązanie gwarantuje szybsze dostrzeganie potencjalnych kolizji w przestrzeni powietrznej.
Reklama

Norweski Avinor Air Navigation Services wybrał grupę Thales do budowy nowego systemu kontroli ruchu lotniczego i wykrywania zagrożeń w powietrzu. Technologia zostanie wdrożona w centrach kontroli ruchu lotniczego w Oslo, Stavanger i Bodo. Zostanie ona w pełni zintegrowana z funkcjonującym zwirtualizowanym środowiskiem odpowiadającym za przepływ informacji oraz nadzór przestrzeni powietrznej. Ta innowacyjna technologia została oparta na rozwiązaniach TopSky-Safety Nets, głównym elemencie wiodącego na rynku produktu firmy Thales - TopSky-Air Traffic Control (ATC). Gwarantuje ona wcześniejsze wykrywanie zagrożeń w porównaniu do innych rozwiązań funkcjonujących w zakresie bezpieczeństwa lotniczego. System Thales pomoże kontrolerom Avinor Air Navigation Services utrzymać bezpieczeństwo na norweskim niebie, a także wesprze badania nad redukcją emisji gazów cieplarnianych w lotnictwie. Po uruchomieniu sieci TopSky Thales zapewni długoterminową konserwację i usługi serwisowe na okres pięciu lat.

Rozwiązanie Thalesa jest oparte na unikatowym algorytmie, który pracuje nad poprawą wydajności przestrzeni powietrznej i prognozuje potrzeby ruchu lotniczego na kolejne dziesięciolecia. System został opracowany zgodnie z rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa i ochrony TopSky - Safety Nets, w pełni respektując specyfikacje Eurocontrol, Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej. Rozwiązanie Thales pomoże kontrolerom ruchu lotniczego Avinor Air Navigation Services osiągnąć najwyższe standardy bezpieczeństwa.

- Kolejny operator ruchu lotniczego zaufał technologii Thales. W Europie jesteśmy już zdecydowanym liderem w zabezpieczaniu lotniczej siatki powietrznej. Liczymy, że te sprawdzone i innowacyjne rozwiązania znajdą swoje zastosowanie również przy inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny (CPK) w Polsce. Dzięki tym rozwiązaniom będzie nam dużo łatwiej zintegrować się z europejskim systemem kontroli ruchu lotniczego – mówi Damian Wójcik z Thales w Polsce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama