Igrzyska Olimpijskie: Japonia nie wpuści kibiców

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
23 marca 2021 08:32
Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio 2020 potwierdzili wcześniejsze nieoficjalne doniesienia mówiące, że na imprezę nie będą wpuszczani międzynarodowi kibice.
Reklama

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2020, odbywających się w Tokio od lipca do września 2021 r., potwierdzili w sobotę (20.03), że na imprezę sportową nie będą wpuszczani zagraniczni kibice. Oznacza to, że do Kraju Kwitnącej Wiśni nie przyleci nikt oprócz sportowców, ich sztabów i działaczy oraz niewielkiej grupy wolontariuszy.

Komitet organizacyjny IO Tokio 2020 zakomunikował, że jeszcze do niedawna był przygotowany na przyjęcie gości spoza Japonii, jednak gwałtowny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 na całym świecie sprawił, że stało się to niemożliwe i została podjęta decyzja o niewpuszczaniu na Igrzyska Olimpijskie kibiców z zagranicy.


Międzynarodowy Komitet Olimpijski podał, że decyzję podjął rzeczywiście rząd w Tokio, z obawy o zdrowie Japończyków po zakończeniu Igrzysk oraz wizycie setek tysięcy kibiców z różnych części świata.

Dodano, że pieniądze za bilety na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie już zakupione przez osoby mieszkające poza Japonią, zostaną zwrócone. Toshiro Muto, prezes Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020 potwierdził, że konieczny będzie zwrot ok. 600 tys. biletów olimpijskich i około 30 tys. biletów paraolimpijskich.

Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, wydarzenie zostało przesunięte o rok. Igrzyska Olimpijskie 2020 mają rozgrywać się od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r., natomiast Paraolimpijskie – od 24 sierpnia do 5 września.

Fot.: materiały prasowe


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama