Lufthansa: Dwa razy więcej lotów na Wielkanoc

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 marca 2021 08:37
Lufthansa zaobserwowała znaczący wzrost popytu na podróże lotnicze w okresie wielkanocnym. W związku z wyraźnym zainteresowaniem lotami z okazji zbliżających się świąt, przewoźnik planuje dostosowanie się do zapotrzebowania i zwiększenie oferowania w najbliższych tygodniach.
Reklama

Niemiecka linia narodowa poinformowała, że od początku marca br. obserwuje zdecydowany wzrost zainteresowania lotami w okolicach świąt wielkanocnych. W pierwszych tygodniach miesiąca przewoźnik odnotował ponad 80 proc. wzrostu w przypadku rezerwacji lotów na Majorkę w porównaniu do ostatnich dni lutego. Zaraz za Balearami dużą popularnością cieszy się Meksyk (50 proc. rezerwacji więcej) oraz Wyspy Kanaryjskie (20 proc.). Pasażerowie ochoczo też rezerwują wycieczki do Walencji oraz Malagi.

Linia spodziewa się, że stopniowo znoszone przez niemiecki rząd restrykcje obejmujące podróże na Majorkę nie tylko utrzymają ale i wzmocnią obserwowany trend. W związku z tym, w zbliżającym się okresie wielkanocnym Lufthansa planuje podwoić liczbę dostępnych rejsów na najpopularniejszych trasach dla spragnionych słońca i wypoczynku. W sumie przewoźnik zaoferuje ponad tysiąc europejskich lotów do końca kwietnia. Liczba dostępnych lotów z Monachium wzrośnie o ponad 200 proc. w porównaniu do początku marca. Z kolei z Frankfurtu niemiecka linia zaproponuje swoim pasażerom około 50 proc. połączeń więcej.


Lufthansa obserwuje olbrzymie zainteresowanie przede wszystkim hiszpańskimi kierunkami. Po raz pierwszy w historii przewoźnik lata na praktycznie każdą z kanaryjskich wysp. Na Wielkanoc linia podwoi liczbę dostępnych połączeń z Monachium na Gran Canarię oraz Fuerteventurę, natomiast z Frankfurtu dostępnych będzie o 50 proc. lotów więcej na Gran Canarię i Teneryfę. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w przypadku Majorki. Tutaj, zamiast dotychczasowych dwóch rotacji tygodniowo ze stolicy Bawarii dostępnych będzie aż 11 lotów w tygodniu. Dodatkowo z lotniska we Frankfurcie samoloty na największą hiszpańską wyspę na Morzu Śródziemnym będą startowały prawie trzy razy dziennie.

Na ponadprzeciętnym zapotrzebowaniu na loty w okresie świątecznym skorzysta także Eurowings. Linia należąca do grupy Lufthansy planuje wykonywać na Majorkę do 325 lotów tygodniowo z 24 miast w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Poza słoneczną Hiszpanią pasażerowie niemieckiego przewoźnika mogą udać się także w tropikalną podróż chociażby do Cancun w Meksyku (raz dziennie z Frankfurtu) czy San Jose na Kostaryce (pięć razy w tygodniu).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama