Niemcy masowo rezerwują wielkanocne wyjazdy

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
22 marca 2021 09:54
1 komentarz
Ubiegły tydzień w niemieckiej turystyce upłynął pod znakiem rezerwacji zagranicznych wyjazdów wielkanocnych. Jak poinformowało TUI - liczba rezerwacji w ostatnim tygodniu była dwukrotnie większa, niż w tym samym okresie 2019 roku.
Reklama

Już 12 marca br. Instytut Kocha poinformował, że między innymi Baleary zostają wykreślone z listy obszarów ryzyka. Rezultatem takiej decyzji jest zniesienie obowiązku wykonywania testów przed powrotem do kraju oraz odbywania kwarantanny. Zatem Niemcy będą mogli w najbliższym czasie swobodnie podróżować do jednego ze swoich ulubionych kierunków - Majorki. Ponadto do listy kierunków bezpiecznych zaliczono część regionów Portugalii oraz kontynentalnej Hiszpanii.

Na efekty tych decyzji touroperatorzy i linie lotnicze nie musieli czekać długo. Niemcy w ubiegłym tygodniu zaczęli masowo rezerwować wyjazdy do regionów uznanych za bezpieczne. TUI poinformowało, że na skutek ogromnego popytu w okresie Wielkanocy podwoi liczbę lotów i zaoferuje 300 wylotów z całego kraju na Majorkę. Podobną decyzję podjęły linie Eurowings, które uruchomią 300 dodatkowych lotów na hiszpańską wyspę w czasie ferii wielkanocnych.Po długich miesiącach lockdownu, surowych obostrzeń, ograniczeń w podróżowaniu oraz nieudanym sezonie turystycznym w ubiegłym roku, Niemcy są spragnieni podróży, co udowadnia obecna sytuacja. Hiszpania momentalnie stała się kluczowym kierunkiem podróży, mimo że do lata jeszcze daleko, a kraj wymaga od przyjeżdżających wykonanie testu PCR. Ponadto na Majorce restauracje muszą być zamknięte po godzinie 17, a między godziną 22 i 6 obowiązuje godzina policyjna.

Pochodzące zza naszej zachodniej granicy informacje napawają optymizmem. Miejmy nadzieję, że polskie biura podróży oraz przewoźnicy również poczują zaskakująco duży przypływ klientów już tego lata.
Reklama

Ostatnie komentarze

brooks88 2021-03-22 15:29   
brooks88 - Profil brooks88
Ile to można siedzieć w domu non stop.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama