Stany Zjednoczone planują otwarcie granic w maju

Sebastian  Czyżo  - Profil Sebastian Czyżo
22 marca 2021 10:15
Stany Zjednoczone planują w połowie maja br. znieść ograniczenia, aby umożliwić przekraczanie granic lądowych z Kanady i Meksyku oraz lotów międzynarodowych z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Brazylii.
Reklama

Ponad rok temu prezydent USA Donald Trump wprowadził zakazy podróżowania do obszarów, które były wówczas szczególnie dotknięte wirusem COVID-19, w tym w całej Europie. Pod koniec jego prezydentury, administracja Trumpa ogłosiła, że ​​ zakaz podróżowania z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Brazylii zostanie zniesiony 26 stycznia br. - sześć dni przed kadencją prezydenta Bidena. Biden po objęciu funkcji prezydenta zmienił tę decyzję. Biden początkowo powiedział, że nie będzie chciał złagodzić obowiązujących wówczas zakazów podróżowania. Obecnie administracja zapowiedziała, że co tydzień będzie przyglądać się sytuacji epidemiologiczne, oceniając ryzyko nowych wariantów koronawirusa.


„Administracja Bidena spodziewa się złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu przez granice z Meksykiem i Kanadą oraz w podróżach międzynarodowych z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Brazylii
” - donosi telewizja CNBC.

Chociaż linie lotnicze obsługują loty transatlantyckie, to liczba pasażerów została ograniczona głównie do mieszkańców i obywateli USA. Linie lotnicze lobbują za zniesieniem ograniczeń, zwłaszcza na ważnych szlakach transatlantyckich. Byłby to znaczący impuls dla poprawy sytuacji ekonomicznej przewoźników. Przed pandemią trasa między Londynem a Nowym Jorkiem była najbardziej lukratywna trasą na świecie, a tylko British Airways zarabiał ponad miliard dolarów rocznie na obsłudze lotów między tymi dwoma miastami.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama