Tajemnicza spółka LOT-u zmieni nazwę i wejdzie w nowe nisze

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
18 marca 2021 12:04
2 komentarze
LOT Polish Airlines, a po rebrandingu LOT Airlines, powinna być rentowną spółką, która ma działać w obszarach dotychczas źle lub w ogóle niezagospodarowanych przez LOT, przekonuje Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Reklama

Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało w lutym br., że poszukuje kandydatów na stanowisko prezesa zarządu spółki LOT Polish Airlines SA. Procedura wyboru powinna zostać zakończona prawdopodobnie w połowie marca br.

- Myślę, że kandydatów nie zabraknie. Trwa proces rekrutacyjny i ta osoba, która wygra, będzie miała sporo wyzwań pod skrzydłami Polskiej Grupy Lotniczej – mówi Małecki w rozmowie z wnp.pl, dodając że najprawdopodobniej nastąpi zmiana nazwy na LOT Airlines.

Spółka LOT Polish Airlines (LOTPA) wchodząca w skład Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) powstała w maju ub. roku, a więc w pierwszych miesiącach trwającej pandemii. Powołanie przez PGL spółki, która nosi angielską wersję nazwy polskiego narodowego przewoźnika wywołało podejrzenia, że rząd planuje kontrolowaną likwidację LOT-u i zastąpienie go LOTPA. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin dementował te spekulacje.


Nowy podmiot został podobno powołany w celu porządkowania działalności operacyjnej Grupy. Nikt jednak do dziś nie wyjaśnił, na czym miało polegać zadanie postawione przed nową spółką, rąbka tajemnicy uchylił wiceminister Małecki.

- To spółka, która będzie mogła rozwinąć działalność w obszarach, które do tej pory nie były bardzo mocno zagospodarowane przez PLL LOT, i wejść w te obszary, których LOT - z różnych przyczyn - nie mógł wykorzystać – mówi Małecki. - W lotnictwie zarabia się pieniądze na różnych działaniach, na różnej ofercie – lotniczej i okołolotniczej. Tu jest do odegrania rola dla m.in. LOT Airlines - dodaje.

- Największy kryzys w historii lotnictwa wymusza działanie z dużą delikatnością w sferze komunikacji. Chcemy, żeby nasze spółki były krok do przodu przed konkurentami, żeby mogły skuteczniej rywalizować o klientów.

Zapytany kiedy poznamy szczegóły działalności nowej spółki, odpowiada: - W stosownym czasie.
Reklama

Ostatnie komentarze

grzegorz.szmacinski@interia.eu 2021-03-18 15:41   
grzegorz.szmacinski@interia.eu - Profil grzegorz.szmacinski@interia.eu
Przecież to jasne... nowa spółka, nowy zarząd, nowy prezes... itd
Groentje 2021-03-18 15:13   
Groentje - Profil Groentje
ktoś rozumie coś z tego bełkotu?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama