Pierwszy lot ostatniego A380

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
18 marca 2021 10:00
Wczoraj (17.03) ostatni wyprodukowany airbus A380 wykonał lot testowy z Tuluzy do Hamburga. Jest to symboliczny moment, bowiem kończy się era produkcji super-jumbo.
Reklama

Opisywany egzemplarz A380 jest ostatnim wyprodukowanym samolotem tego typu. Maszyna poleciała z Tuluzy do Hamburga, gdzie ma zostać pomalowana w barwy przewoźnika. Samolot trafi do floty Emirates.


Samolot pod testowymi znakami F-WWSH przed lotem wykonał próbę procedury przerwanego startu. Następnie około godziny 13:00 wystartował z Tuluzy, po czym wykonał niski przelot nad drogą startową symbolicznie żegnając się z lotniskiem. Po tym poleciał w zaplanowaną trasę do Niemiec. Symboliczny jest również fakt, że takie same testowe znaki boczne miał pierwszy A380 dostarczony linii Emirates.

Ostatni wyprodukowany egzemplarz A380 ma zostać dostarczony przewoźnikowi w 2022 roku. Linie Emirates ujawniając swoje plany dotyczące super-jumbo poinformowały, że zamierzają eksploatować samoloty tego typu do połowy lat 30 obecnego wieku. Po dostarczeniu ostatnich pięciu egzemplarzy flota przewoźnika będzie liczyła 123 A380. Obecnie w związku z pandemią i zmniejszonym popytem duża część tych maszyn nie wykonuje rejsów, jednak Emirates zamierza przywrócić wszystkie samoloty tego typu do regularnych operacji już w 2022 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama