Katowice: LOT poleci bezpośrednio na Malediwy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 marca 2021 08:55
Port Lotniczy w Katowicach poinformował o nowym kierunku dostępnym z Pyrzowic. Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach współpracy z biurem podróży ITAKA polecą bezpośrednio na Malediwy.
Reklama

Czwarty największy port lotniczy w Polsce zyska bezpośrednie połączenie z rajską wyspą na Oceanie Indyjskim. Czarterowe loty na Malediwy zainaugurują z Katowic w sezonie zimowym br. Pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wystartuje z Pyrzowic dokładnie 3 listopada, a trasa będzie obsługiwana jeden raz w tygodniu, do kwietnia 2022 r.


Bezpośrednie połączenie na Malediwy realizowane będzie samolotem Boeing 787-9 Dreamliner, który może zabrać na pokład 294 pasażerów - 249 w klasie ekonomicznej, 21 w klasie premium i 23 w klasie biznesowej. Jest to największy statek powietrzny będący do dyspozycji narodowego przewoźnika. Bilety lotnicze na to połączenie nie są dostępne w systemie rezerwacyjnym LOT-u, bowiem oferta dostępna jest jedynie w przypadku wycieczek zorganizowanych za pośrednictwem biura podróży ITAKA. Ceny tygodniowych wakacji na Malediwach rozpoczynają się od ponad 6 tys. złotych za osobę i potrafią sięgać nawet 10 tys. złotych.

Wprowadzenie do swojej oferty tego egzotycznego kierunku bez wątpienia wzbogaci i tak już urozmaiconą siatkę połączeń czarterowych z katowickiego lotniska. Turyści ze Śląska mogą w tym roku udać się na wymarzone wakacje chociażby w rejon Morza Karaibskiego (Cancun w Meksyku, Puerto Plata i Punta Cana na Dominikanie) czy na rajskie Wyspy Zielonego Przylądka oraz Zanzibar.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama