Air Serbia: Nowy samolot i klasa biznes

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 marca 2021 10:00
Już wkrótce do floty serbskich linii lotniczych dołączy nowy samolot szerokokadłubowy, który zastąpi użytkowanego dotychczas airbusa A330-200. Będzie on obsługiwał jedyne w ofercie linii połączenie międzykontynentalne do Nowego Jorku.
Reklama

Air Serbia rozpoczęła obsługę swojej jedynej trasy długodystansowej w 2016 roku. Rejsy z Belgradu do Nowego Jorku-JFK, realizowane ze zmienną częstotliwością w zależności od sezonu, wykonywane były obecnie 13-letnim airbusem A330-200 przekazanym liniom przez Etihad Airways, a pierwotnie zamówionym dla nieistniejącego już indyjskiego przewoźnika Jet Airways. W związku z kończącą się w maju umową na użytkowanie tej maszyny Air Serbia pozyskały inny samolot tego samego typu. Chodzi o 12-letniego airbusa latającego do sierpnia 2020 roku dla Aerofłotu.

Airbus A330-200 o dotychczasowych znakach VP-BLY otrzymał nową rejestrację YU-ARB i już wkrótce zasili flotę serbskich linii. Maszyna została przemalowana w barwy Air Serbia, a na jej stateczniku pionowym pojawił się duży wizerunek Nikoli Tesli - znanego wynalazcy serbskiego pochodzenia. Jego imię nosi również stołeczny port lotniczy w Belgradzie.


Przy okazji zamiany samolotu szerokokadłubowego Air Serbia zdecydowała się również na rekonfigurację dostępnej w nim kabiny biznesowej. Linie nie ujawniły jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących wyglądu nowej klasy biznes, ale wiadomo, że fotele używane przez Aerofłot będą zastąpione układem "szachownicy", w którym w zależności od rzędu miejsca różnią się położeniem względem siebie. Przy oknach montuje się na przemian po jednym lub po dwa fotele, zaś w centralnej sekcji kabiny znajdują się dwa fotele dając wymiennie układ 1-2-2 i 2-2-1. "Szachownica" zastąpi zarazem dostępną w dotychczas użytkowanym airbusie konfigurację "jodełki". Żadnym istotnym modyfikacjom nie ulegnie natomiast serwis w trakcie lotu. Bardzo dobry produkt biznesowy serbskiego przewoźnika na trasie z Belgradu do Nowego Jorku recenzowaliśmy w cyklu "Oblatywacz".

Fot. Oisin Tierney
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama