LOT kończy loty do Ostrawy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 marca 2021 08:25
Tylko do 28 marca obsługiwana będzie trasa PLL LOT pomiędzy lotniskiem Chopina w Warszawie a czeską Ostrawą. Tym samym, skończą się także krajowe rejsy z Ostrawy do Pragi.
Reklama

Wraz z letnim rozkładem lotów Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają regularne loty z Warszawy do Ostrawy – poinformowało w poniedziałek (15.03) ostrawskie lotnisko.

Ostrawa znika z siatki połączeń LOT-u w związku z obecną sytuacją pandemiczną oraz ograniczonymi możliwościami zagranicznych podróży. Jak obiecują przedstawiciele czeskich władz, połączenie ma wrócić do rozkładu przewoźnika w szczycie najbliższego sezonu letniego.

– Obecna globalna sytuacja pandemiczna i ograniczenia w podróżowaniu nałożone przez poszczególne kraje sprawiają, że podróżowanie jest niemal niemożliwe. Dlatego, po porozumieniu z lotniskiem w Ostrawie i Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, zdecydowaliśmy się na czasowe zawieszenie połączenia do Warszawy. O terminie wznowienia połączeń lotniczych będziemy rozmawiać wspólnie w czerwcu br. powiedział Radek Podstawka, zastępca wojewody morawsko-śląskiego ds. transportu, cytowany przez portal Airways.cz.


Wraz z przerwaniem rejsów LOT-u, zakończą się operacje pomiędzy Ostrawą a Pragą, na jedynej obecnie trasie krajowej w Czechach. Loty pomiędzy dwoma czeskimi miastami zostały otwarte w listopadzie 2020 r., kiedy, ze względu na niski popyt na podróże lotnicze, polski przewoźnik połączył swoje loty do Pragi oraz Ostrawy w jedną rotacje.

Loty do Ostrawy ruszyły 25 października br. W czerwcu 2019 r. władze kraju morawsko-śląskiego przyjęły plan dopłat dla przewoźnika lotniczego, który realizowałby rejsy do jednego z europejskich portów węzłowych. Pod uwagę brane były: Wiedeń, Monachium i Warszawa. Zdecydowano się wtedy na dotowanie Polskich Linii Lotniczych kwotą 10 mln koron czeskich (ok. 1,67 mln złotych).

Ostatni przed przerwą samolot z Ostrawy do Warszawy odleci 28 marca 2021 r. Od 29 marca rejsy do stolicy Czech mają odbywać się cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Fot.: materiały prasowe, Lotnisko w Ostrawie
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama