Ryanair: Dokumenty związane z COVID-19 w aplikacji mobilnej

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 marca 2021 08:07
Irlandzki przewoźnik Ryanair poinformował o wprowadzeniu nowej aktualizacji do swojej aplikacji mobilnej. Jej użytkownicy będą mogli zapisać w niej najważniejsze dokumenty związane z COVID-19, co ma znacząco poprawić komfort podróżnych.
Reklama

W swoim najnowszym ogłoszeniu Ryanair zwrócił uwagę na postęp narodowych programów szczepień, który daje szansę na udany sezon wakacyjny. Choć powrót do bezproblemowych i niczym nieograniczonych podróży zdaje się być póki co wciąż odległym marzeniem, wszystko wskazuje na stopniowe przywracanie międzynarodowego ruchu lotniczego. Przewoźnik spodziewa się, że w najbliższych miesiącach podróże znów będą na wyciągnięcie ręki. Oczywiście pod rygorem wciąż obowiązujących obostrzeń i wymogiem spełnienia aktualnych warunków wjazdu. Dlatego, aby ułatwić pasażerom odprawę na lotnisku linia zaktualizowała swoją aplikację mobilną, wzbogacając ją o funkcję zarządzania dokumentami związanymi z COVID-19. Oznacza to, że podróżni będą mogli w bezpieczny sposób przechowywać niezbędne do przekroczenia granicy dokumenty (tj. potwierdzony negatywny wynik testu czy certyfikat szczepienia) i skorzystać z nich podczas wchodzenia na pokład samolotu.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji Ryanaira. W ten sposób przygotowujemy się na powrót rodzinnych wakacji 2021. Wielu klientów Ryanair wybierze się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych podróży, a nowa funkcja naszej aplikacji umożliwi zapisanie i przechowywanie wszystkich dokumentów, tj. wyniki testów PCR, formularze lokalizacyjne pasażera czy świadectwa szczepień w jednym miejscu i bez konieczności drukowania papierowych wersji - powiedział Dara Brady, dyrektor marketingu przewoźnika.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama