Utrudnione podróże do kolejnych państw europejskich

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
15 marca 2021 10:40
Kraje europejskie, które nie wprowadziły obostrzeń w przekraczaniu granic można policzyć na palcach jednej ręki. Do tej pory podróżujący mogli wjechać bez kwarantanny czy testów do czterech państw.
Reklama
Cztery państwa w Europie, do których podróżowanie mogło odbywać się bez przeszkód to Czarnogóra, Mołdawia, Albania oraz Macedonia Północna. Teraz dwa z nich dołączają do grona krajów, które od przyjezdnych wymagają kwarantanny lub testu.

Do Czarnogóry od 1 lipca ub. roku można było podróżować bez żadnych utrudnień. Od 11 marca jednak Czarnogóra wprowadziła dodatkowe środki zapobiegawcze w postaci obowiązkowych testów. Podróżny musi okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego maksymalnie 48 godzin przed wjazdem do kraju. Ponadto nie ma możliwości ominięcia tego obowiązku poprzez odbycie kwarantanny.Mołdawia to drugi z europejskich krajów, do których wjazd zostanie utrudniony. Podróżujący będą musieli okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed podróżą (dla podróżujących transportem publicznym) lub przed wjazdem do kraju (dla podróżujących transportem własnym). Tutaj alternatywą dla testu będzie odbycie 14-dniowej kwarantanny.

Przepisy wjazdowe zmienia również Szwajcaria. Do tej pory wymagane było okazanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu, ponieważ testy są obowiązkowe jedynie dla osób przylatujących samolotem. Od 22 marca br. Polska dołączy do listy krajów o wysokim zagrożeniu epidemicznym, w związku z czym oprócz testu, każdy podróżny będzie zobowiązany poddać się kwarantannie trwającej 10 dni.Turcja również wprowadzi zmiany w przepisach, jednak w tym przypadku nie będą one tak dotkliwe dla podróżnych. Od 15 marca przyjeżdżający do kraju mają obowiązek wypełnić formularz elektroniczny na 72 godziny przed lotem. Podróżujący po jego wypełnieniu otrzymają kod, który będą musieli okazać na granicy. W przypadku Turcji widać jednak światełko w tunelu, ponieważ ten popularny wśród Polaków kraj, według nieoficjalnych informacji, zamierza już w kwietniu lub maju znieść wymóg testów dla przylatujących. Zatem podróże w sezonie letnim powinny być nieutrudnione.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy