Szybkie testy po przylocie dostępne na lotnisku w Gdańsku

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
12 marca 2021 16:50
Lotnisko w Gdańsku poinformowało, że od 29 marca 2021 roku uruchomiona zostanie możliwość wykonania testu po przylocie do kraju. Negatywny wynik zwolni z 10-dniowej kwarantanny.
Reklama

Punkt pobrań i rejestracji na szybkie testy będzie umiejscowiony w terminalu pasażerskim T2, w strefie zastrzeżonej gdańskiego lotniska. Chętni pasażerowie będą testowani jeszcze przed kontrolą dokumentów przez Straż Graniczną. Podczas tej kontroli będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, który zwolni ich z obowiązku odbywania 10-dniowej kwarantanny w Polsce. Testowane będą osoby dorosłe i dzieci.

Pasażerowie podróżujący samolotami z krajów spoza strefy Schengen, po wylądowaniu w Gdańsku, powinni się kierować do terminalu pasażerskiego i tam zwrócić uwagę na oznakowanie, jaką drogą udać się do punktu testowego. W terminalu będą wywieszone informacje na ten temat, można też poprosić o wskazanie drogi pracowników lotniska. Testy wykonywać będą pracownicy firmy Diagnostyka.

Wykonanie testu antygenowego na lotnisku będzie kosztowało 190 złotych. Płatność możliwa będzie zarówno kartą jak i gotówką. Po rejestracji i pobraniu materiału do badań, pasażerowie będą oczekiwali od 15 do 35 minut na wynik, który otrzymają w postaci elektronicznego dostępu do platformy lub w formie papierowej. Przy rejestracji trzeba mieć dokument tożsamości i przekazać aktualny adres i numer telefonu. Każdy, kto będzie chciał fakturę, powinien to zgłosić przy rejestracji i zakupie usługi.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama