LOT: Karta pokładowa tylko przy stanowiskach odprawy

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 marca 2021 08:49
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły od dziś (10.03) istotną zmianę dla podróżujących rejsami międzynarodowymi przewoźnika. Pasażerowie nie będą mogli już samodzielnie wydrukować lub pobrać swojej karty pokładowej.
Reklama

Nadal można dokonać samemu odprawy przez internet na większość lotów międzynarodowych, ale po odbiór karty pokładowej każdy pasażer musi udać się do tradycyjnego stanowiska check-in na lotnisku. Wyłączona została tym samym możliwość pobierania tych dokumentów w wersji mobilnej np. na telefon komórkowy lub wydrukowania karty z pliku pdf, który do tej pory był generowany po zakończeniu rejestracji na lot i przesyłany na wskazany przez podróżnego adres poczty elektronicznej.

Konieczność pojawienia się przy stanowisku odprawy na lotnisku po odbiór karty pokładowej dotyczy w szczególności także osób podróżujących bez bagażu rejestrowanego. Nie ulega natomiast zmianie procedura odprawy na rejsy krajowe obsługiwane między Warszawą a portami regionalnymi oraz z Krakowa do Gdańska i Szyman. W tym wypadku nadal można samodzielnie pobrać lub wydrukować dokumenty podróżne, bez konieczności korzystania z tradycyjnej odprawy na lotnisku.


Zmiana procedury odprawy na rejsy międzynarodowe LOT-u związana jest z aktualnie obowiązującymi, skomplikowanymi wymogami wjazdowymi do większości krajów. Wśród nich najczęściej pojawia się konieczność okazania przez pasażera negatywnego testu na koronawirusa wykonanego w odpowiednim czasie przed wylotem, formularzy rejestracyjnych, dodatkowych pozwoleń i rezerwacji, a także standardowych wiz. Dokumenty te będą sprawdzane w trakcie odprawy, a adnotacje dotyczące spełnienia warunków wjazdu do miejsca docelowego mogą także pojawić się na karcie pokładowej. Takie rozwiązanie niewątpliwie przyspiesza i ułatwia potem proces wchodzenia pasażerów na pokład minimalizując ryzyko opóźnień rejsów z tego powodu.

Fot. P. Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

Lecka 2021-04-12 08:38   
Lecka - Profil Lecka
Normalna sprawa, nie tylko w LOT tak jest, więc w sumie to była tylko kwestia czasu ze to wprowadzą
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama