Boeing: Znaczący wzrost zamówień w lutym

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
10 marca 2021 14:15
1 komentarz
Przez ostatnie dwa lata wyniki Boeinga nie napawały optymizmem, a problemy z MAX-em oraz 777X wpędzały firmę w kolejne kłopoty. W lutym br. producent odnotował pierwszy wzrost zamówień netto od listopada 2019 roku.
Reklama

Oprócz problemów związanych z dwoma modelami Boeinga, rok 2020 dodatkowo uderzył w całą branżę lotniczą. Pandemia oraz ograniczenia spowodowały znaczący spadek popytu na podróże, a co za tym idzie - na nowe samoloty. W całym ubiegłym roku amerykański producent otrzymał zaledwie 184 zamówienia na samoloty, z czego zdecydowana większość zostało złożonych w ostatnim kwartale roku. Między innymi po pojawieniu się pozytywnych informacji dotyczących powrotu do latania MAX-ów, Boeing otrzymał aż 112 zamówień na ten samolot w ubiegłym roku.Styczeń bieżącego roku również nie był zbyt pozytywny dla firmy pod kątem złożonych zamówień. W lutym jednak nastąpiło ożywienie, a firma otrzymała zamówienia na 82 samoloty, co łącznie daje 86 zamówień od początku roku. Stanowi to 47 proc. wszystkich zamówień z roku ubiegłego.

W lutym 2021 roku liczba anulowanych zamówień wyniosła 51. W związku z tym jest to pierwszy miesiąc od listopada 2019 roku, kiedy liczba zamówionych maszyn była większa od liczby anulowanych zamówień. Jednocześnie Boeing dostarczył odbiorcom w lutym 22 samoloty.
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2021-03-11 16:25   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Anulowanie zamówień u amerykańskiego producenta było ,,chlebem powszednim'' . Teraz sytuacja się odwróciła. Ilość zamówień na nowe samoloty przewyższa ilość anulowań.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama