Nowa dalekodystansowa linia premium. Poleci z Czech

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
9 marca 2021 10:55
Nowy przewoźnik planuje rozpoczęcie operacji już w czerwcu 2021 r., a jego bazami operacyjnymi mają być Praga oraz Dubrownik.
Reklama
PRAGUSA.ONE to nazwa nowej linii lotniczej, która planuje rozpoczęcie operacji z Pragi oraz Dubrownika samolotami Airbus A350-900 – poinformował portal Simple Flying.

Przewoźnik chce wykonywać tylko loty dalekodystansowe oraz zamierza skonfigurować swoje maszyny jedynie w fotele klasy ekonomicznej premium, dzięki czemu PRAGUSA.ONE ma oferować rozsądną cenę oraz komfort podczas długich lotów. Jak twierdzi pomysłodawca, będzie to wypełnienie luki rynkowej w zakresie podróży premium do Europy Środkowo-Wschodniej.


PRAGUSA.ONE Limited to obecnie brytyjska spółka z siedzibą w Londynie, która chce założyć linię lotniczą, korzystając z europejskiego Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC), o który będzie się starać w Chorwacji. Nazwa linii pochodzi od słów Praga oraz Ragusa – historycznej nazwy Dubrownika.

Przewoźnik planuje stworzenie dwóch baz operacyjnych – w porcie lotniczym im. Václava Havla w Pradze oraz w chorwackim Dubrowniku, skąd mają być obsługiwane bezpośrednie połączenia do Newark–Liberty, Tokio–Narita, Pekinu–Capital, Los Angeles–International, Singapuru–Changi, Johannesburga, Chengdu oraz Kuala Lumpur.

Firma prowadzi już rozmowy z Airbusem w sprawie zamówienia czterech maszyn A350-900, po dwa dla każdej z baz, z których każdy miałby być wyposażony w 251 miejsc o standardzie klasy ekonomicznej premium. Ich dostawy miałyby nastąpić w 2024 r., jednak zgodnie z ambitnymi planami, PRAGUSA.ONE chce zacząć latać już w czerwcu 2021 r. i zamierza wykorzystać do tego samoloty dzierżawione w formule wet-lease (wraz z załogą). Mają to być dwa airbusy A350-900 oraz dwa A330-330.


Obecnie nie są znane dalsze szczegóły rozpoczęcia operacji przez PRAGUSA.ONE. Jak sugerują informacje na stronie internetowej przewoźnika, połączenia dalekodystansowe z Pragi i Dubrownika mają być wykonywane z niską częstotliwością, nawet raz w tygodniu.

Fot.: PRAGUSA.ONE

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy