Lufthansa rozszerza współpracę z Deutsche Bahn

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
09 marca 2021 10:00
Lufthansa i Deutsche Bahn poinformowały o wzmocnieniu wspólnej oferty przesiadek pomiędzy pociągiem i samolotem.
Reklama

W poniedziałek (8.03) Lufthansa oraz Deutsche Bahn ogłosiły, że zacieśnią swoją dotychczasową współpracę. Jej celem będzie uzupełnienie pociągami ICE kolejnych krótkich, krajowych tras Lufthansy do Frankfurtu.

Do tej pory z 17 miast w Niemczech możliwa była podróż pociągiem DB do Frankfurtu i przesiadka na lot Lufthansy na jednym bilecie. Teraz obie firmy ogłosiły, że liczba tych miast wzrośnie do 22. W lipcu br. do usługi zostaną dodane Hamburg i Monachium, natomiast w grudniu Berlin, Brema oraz Münster.


Przewoźnik i DB podkreślają, że nie oznacza to natychmiastowego zastąpienia wszystkich lotów z tych miast do Frankfurtu. Jest jednak możliwe, że w razie powodzenia usługi, częstotliwość lotów zmniejszy się, a liczba pociągów ICE DB wzrośnie. Dodatkowo, od grudnia 2021 r. Deutsche Bahn zamierzają wprowadzić na trasach do Frankfurtu nowy typ szybkich pociągów – ICE Sprinter, który będzie pomijać wiele mniejszych stacji kolejowych, co ma być dużym ułatwieniem dla podróżujących przesiadających się na rejsy Lufthansy.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama