SAS: Wracają loty z Gdańska do Kopenhagi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 marca 2021 08:48
Wczoraj (8.03) pierwszy samolot skandynawskich linii lotniczych SAS wyruszył w podróż z Gdańska do Kopenhagi po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii i wprowadzonymi obostrzeniami. Tym samym wracają regularne loty między tymi miastami.
Reklama

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku poinformował o przywróceniu regularnych połączeń z Trójmiasta do stolicy Danii. Loty do Kopenhagi ponownie zaoferuje SAS. Rotacja będzie wykonywana trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Samolot odleci z duńskiego lotniska o 12:50, by po niespełna godzinie wylądować w Gdańsku. Start z trzeciego największego lotniska w Polsce zaplanowany jest na godzinę 14:20.


Przywrócenie bezpośredniego połączenia z Gdańska do Kopenhagi nie oznacza jednak, że Dania otwiera się na turystów. Wręcz przeciwnie. Wjazd do kraju możliwy jest póki co jedynie dla obywateli tego kraju, rezydentów oraz osób z udokumentowanym, istotnym celem podróży (np. praca). Co więcej, na 24 godziny przed wejściem na pokład maszyny lecącej do Danii należy wykonać test antygenowy bądź PCR. Procedurę trzeba powtórzyć na lotnisku po przylocie. Wykonanie dwóch testów nie zwalnia z odbycia 10-dniowej kwarantanny, która może zostać skrócona po wykonaniu kolejnego badania nie wcześniej niż czwartego dnia po przyjeździe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama