Lufthansa: Kilkadziesiąt nowych kierunków

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 marca 2021 09:37
Lufthansa poinformowała o uruchomieniu kilkudziesięciu nowych tras wakacyjnych z lotnisk we Frankfurcie i Monachium do miejsc w rejonie Karaibów, Kanarów i Grecji. Linia spodziewa się dużego zainteresowania nowymi kierunkami.
Reklama

Niemiecki przewoźnik w zbliżającym się sezonie letnim zaoferuje swoim klientom najbardziej rozbudowaną wakacyjną siatkę połączeń w historii. Uruchomionych zostanie około 20 nowych tras z głównego lotniska we Frankfurcie i 13 turystycznych kierunków z portu lotniczego w Monachium. Lufthansa zaznacza, że postępujące programy szczepień masowych, rozbudowane systemy testowania pasażerów pod kątem COVID-19 oraz najwyższe środki higieny i bezpieczeństwa stosowane przez szeroko rozumiany przemysł lotniczy dają nadzieję na udane lato, a tym samym na szybką odbudowę popytu na podróże. Przewoźnik deklaruje swoją gotowość do wznowienia operacji w pełnym zakresie, oferując przy tym szereg nowości i atrakcyjnych połączeń.

- Nasza oferta wypoczynkowa na lato 2021 jest bogatsza niż kiedykolwiek. Spodziewamy się stopniowego luzowania restrykcji związanych z podróżami międzynarodowymi w związku z dużym postępem w zakresie szczepień. Jesteśmy przekonani, że zainteresowanie lotami wśród pasażerów drastycznie wzrośnie jak tylko obostrzenia zaczną być znoszone. Jesteśmy świetnie przygotowani do ponownego przyjęcia pasażerów na pokład naszych samolotów. Czujemy, że nasi klienci są spragnieni podniebnych podróży i wierzymy, że miesiące wakacyjne to odzwierciedlą - powiedział Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.


Linia podkreśla, że w nadchodzącym sezonie wakacyjnym skoncentruje się na realizacji połączeń europejskich w rejonie Grecji i Wysp Kanaryjskich. Ponadto ze swoich dwóch lotnisk Lufthansa zaoferuje bezpośrednie loty na Cypr (Pafos), do Chorwacji (Rijeka), Włoch (Lamezia Terme), Tunezji (Djerba), Bułgarii (Warna) oraz na portugalskie Azory (Ponta Delgada). Z Monachium będzie można polecieć także do Jerez w Hiszpanii oraz do sześciu miejsc w Grecji (Chania, Mykonos, Kos, Kawala, Zakynthos i Preweza). Kolejnym nowym kierunkiem jest Hurghada w Egipcie.

Co więcej, linia Eurowings Discover oferujący przede wszystkim połączenia wakacyjne, zabierze pasażerów z Frankfurtu do wielu miejsc praktycznie na całym świecie. Podróżni będą mieli do wyboru m.in. Dominikanę (Punta Cana), Kenię (Mombasa) oraz Tanzanię (Zanzibar). Z kolei w czerwcu przewoźnik po raz pierwszy wykona bezpośredni lot na Alaskę (Anchorage). Połączenia na Mauritius oraz Malediwy, które realizowane były do tej pory jedynie w sezonie zimowym, zostaną przedłużone także na sezon letni.

Lufthansa spodziewa się dużego zainteresowania nową ofertą skierowaną do wielbicieli rajskich plaż i egzotycznego wypoczynku. Jednocześnie dodaje, że wakacyjne loty zakupione przed 31 maja br. mogą być wielokrotnie zmieniane bez dodatkowych kosztów właśnie do tej daty.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama