Nowy nabytek KLM. Embraer 195-E2 będzie latał do Warszawy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 marca 2021 10:19
KLM powitały nowy nabytek w swojej flocie - pierwszy z zamówionych w sumie 25 samolotów typu Embraer 195-E2, który przyleciał z Brazylii na lotnisko Schiphol w Amsterdamie.
Reklama

Nowy samolot posiada kilka ważnych atutów, które mają dla KLM szczególne znaczenie: Embraer 195-E2 zużywa 9 proc. mniej paliwa*, a tym samym emituje 31 proc. mniej CO2 na pasażera w porównaniu ze swoim „poprzednikiem” – embraerem E-190. Co więcej, maszyna jest o 63 proc. cichsza.

Modernizacja floty stanowi ważny element strategii zrównoważonego rozwoju KLM, która dąży do maksymalnej redukcji emisji dwutlenku węgla. W tym roku do floty KLM Cityhopper dołączy siedem nowych samolotów tego typu.

Całkowite zamówienie KLM obejmuje 25 sztuk. Wszystkie samoloty będą latały w malowaniu KLM Cityhopper, obsługując europejskie trasy w siatce holenderskiego przewoźnika. W najbliższy poniedziałek 1 marca br. najnowsza maszyna przyleci do Warszawy, wykonując swój pierwszy lot w służbie KLM.


Najnowszy nabytek we flocie KLM rozpocznie pracę 1 marca 2021, na trasie Amsterdam – Warszawa – Amsterdam (rejs KL1363 z lądowaniem w Warszawie o 12:00 i rejs KL1364 startujący do Amsterdamu o 12:45). Samolot może przewozić 132 pasażerów i jest obecnie największą maszyną we flocie KLM Cityhopper, w której skład wchodzi ponadto 32 Embraerów 190 i 17 Embraerów 175. Pasażerowie tego samolotu podróżują w wyjątkowo cichej kabinie, wyposażonej w ergonomicznie zaprojektowane fotele z dodatkową przestrzenią na nogi, większe schowki bagażowe i gniazdka USB, a efektu dopełnia specjalne nastrojowe oświetlenie.

- Embraer 195-E2 jest samolotem nie tylko atrakcyjnym pod względem ekonomicznym, ale także doskonale wpisuje się w naszą kampanię Fly Responsibly. Maszyna o takich parametrach pozwoli nam realizować usługi w bardziej przyjazny środowisku sposób. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy dokładać starań, aby zmniejszać wpływ, jaki wywieramy na planetę. Modernizacja floty to obecnie najskuteczniejsze prowadzone przez nas działanie, które ma największy wkład w redukcję emisji CO2 – powiedział Warner Rootliep, dyrektor Zarządzający KLM Cityhopper.

Wraz z nowym nabytkiem, flota KLM Cityhopper składa się obecnie z 50 samolotów, co czyni ją największą w Europie flotą Embraerów. Jeszcze przed rozpoczęciem letniego rozkładu lotów KLM Cityhopper będzie używał czterech nowych maszyn typu E195-E2, a kolejne trzy dołączą do końca tego roku. Pozostałe 18 zakontraktowanych samolotów zostanie dostarczonych w nadchodzących latach, z opcją na kolejnych 10 sztuk.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że jako KLM Cityhopper mogliśmy wnieść tak ogromny wkład w rozwój europejskiej sieci KLM na przestrzeni ostatnich lat. Wydajny, wygodny i bardziej przyjazny środowisku E195-E2 wzmacnia naszą pozycję konkurencyjną - dodał Rootliep.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama