Qantas przekłada start połączeń międzynarodowych

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
26 lutego 2021 10:00
Australijski przewoźnik sygnalizuje, że wznowi loty międzynarodowe dopiero pod koniec 2021 r. Linia informuje także, że odnotowała 75-proc. spadek przychodów.
Reklama
W środę (24.02) linia lotnicza Qantas podała, że obecnie nie planuje wznowienia lotów międzynarodowych przed końcem października 2021 r.


Przesunięcie daty startu połączeń międzynarodowych dotyczy także linii Jetstar, które pozostają częścią Qantas Group, jednak zgodnie z pierwotnym terminem ruszyć ma większość rejsów pomiędzy Australią i Nową Zelandią. Na chwilę obecną Qantas przewiduje, że na jesieni wznowi 22 z 25 kierunków międzynarodowych obsługiwanych przed pandemią koronawirusa, natomiast Jetstar wystartuje ze wszystkimi 13 swoimi trasami – w tym do Bangkoku, Seulu i Tokio.


Przewoźnik przełożył start lotów międzynarodowych na 31 października, ponieważ, jak argumentuje, termin ten pokryje się z zakończeniem programu szczepień w Australii

Wraz z informacją, że loty międzynarodowe zostaną wznowione na jesieni, przewoźnik opublikował wyniki finansowe z ostatniego półrocza. Linia lotnicza uziemiła całą swoją międzynarodową flotę w marcu zeszłego roku, a odbudowa ruchu krajowego była znacznie utrudniona przez zamknięcie granic stanowych, co w drugim półroczu 2020 r. doprowadziło do 75-proc. spadku przychodów, do 2,33 mld dolarów australijskich (6,83 mld złotych).

Przewoźnik podał także, że w omawianym okresie stracił 1,03 mld dolarów australijskich (ok. 3,8 mld złotych), w porównaniu z 771 mln dolarów australijskich zysku w analogicznym okresie rok wcześniej.

Fot.: Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy