UFO nad amerykańskim niebem?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 lutego 2021 10:09
W niedzielę (21.02) piloci samolotu American Airlines lecącego z Cincinnati do Phoenix dostrzegli na niebie niezidentyfikowany obiekt latający. Do sieci wyciekło nagranie z zaistniałej sytuacji, a linia potwierdza, że zdarzenie faktycznie miało miejsce.
Reklama

Podczas lotu 2292 ze stanu Kentucky do miasta Phoenix w Arizonie na wysokości przelotowej 37 tys. stóp (ok. 11 kilometrów) piloci Airbusa 320 zauważyli na niebie szybko przemieszczający się obiekt latający. Zdarzenie zostało zarejestrowane zaraz po przekroczeniu granicy stanu Nowy Meksyk około godziny 13:09 czasu lokalnego. Nagranie z zaistniałej sytuacji trafiło do sieci, czym spowodowało niemałe poruszenie wśród internautów. Szczególnie tych lubujących się w różnego rodzaju teoriach spiskowych.

- Czy widać jakiś obiekt u góry? Właśnie coś przeleciało dokładnie nad nami. Nie chcę tego mówić, ale to wyglądało jak długi, walcowaty obiekt, który swoim wyglądem przypominał coś w rodzaju pocisku samosterującego. To coś przeleciało bardzo szybko, dokładnie nad nami - można usłyszeć na nagraniu z kabiny pilotów.


Po rozpowszechnieniu nagrania do sprawy postanowiły ustosunkować się same linie lotnicze, które potwierdziły autentyczność rozmowy. American Airlines postanowił nie komentować dalej sprawy, odsyłając wszystkich zainteresowanych do Federalnego Biura Śledczego, które przeprowadzi specjalne śledztwo w związku z niezidentyfikowanym obiektem latającym nad Nowym Meksykiem.

- Zgodnie ze sprawozdaniem sporządzonym przez załogę lotu 2292 i pozyskaniem dodatkowych informacji możemy potwierdzić, że dostępne w Internecie nagranie z rozmów pilotów miało miejsce na pokładzie jednego z naszych samolotów w dniu 21 lutego 2021 r. W sprawie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt z FBI - poinformowały w specjalnym oświadczeniu linie.

Póki co na próżno można szukać oficjalnego wyjaśnienia w tej sprawie. Niemniej jednak dostrzeżenie UFO przez pilotów Airbusa 320 podsyciło plotki i dywagacje nad obecnością pozaziemskich cywilizacji. Tym bardziej, że właśnie w Nowym Meksyku doszło w 1947 roku do katastrofy niezidentyfikowanej maszyny. Choć Siły Powietrzne USA zdementowały wszystkie doniesienia prasowe informując, że wypadkowi uległ testowany balon meteorologiczny, zdarzenie w Roswell w Nowym Meksyku przeszło do historii jako jedna z najsłynniejszych spraw dotyczących UFO.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama