LOT: Wraca połączenie na Sri Lankę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 lutego 2021 09:00
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o uruchomieniu sprzedaży biletów do Kolombo na Sri Lance. Tym samym przewoźnik przywraca połączenie, które realizowane było w ubiegłych latach z dużym powodzeniem.
Reklama

Zgodnie z systemem rezerwacyjnym linii pierwszy lot z Warszawy do Kolombo, czyli do stolicy znajdującej się na Oceanie Indyjskim Sri Lanki, odbędzie się 29 marca br. Połączenie z Polski na wyspę realizowane będzie w każdy poniedziałek, a powrót na Lotnisko Chopina zaplanowany jest na środę. Samoloty będą latały według następującego rozkładu:

LO 069 15:40 Warszawa - Kolombo 4:20
LO 070 5:35 Kolombo - Warszawa 12:30

Pasażerowie lecący na Sri Lankę udadzą się w podróż samolotem Boeing 787-8 Dreamliner, a bezpośredni przelot na rajską wyspę potrwa ok. 10 godzin. Ceny biletów rozpoczynają się od nieco ponad 1,5 tys. złotych w klasie LOT Economy Saver (bez bagażu rejestrowanego) w jedną stronę. Ostatni lot z Lotniska Chopina w Warszawie zaplanowany jest na 25 października, by dwa dni później samolot w malowaniu polskiego przewoźnika mógł zakończyć tegoroczną rotację na Sri Lankę lądowaniem w stolicy Polski.


Jak wyglądają obecnie obowiązujące obostrzenia na wyspie? Oficjalna strona polskiego rządu informuje, że loty międzynarodowe na Sri Lankę pozostają dostępne, a granice kraju zostały otwarte. Turyści mogą wjechać do tego azjatyckiego państwa pod warunkiem m.in. wcześniejszego otrzymania wizy online, okazania przy przylocie negatywnego wyniku testu PCR oraz zarezerwowania pierwszych 14 dni pobytu w jednym z wyznaczonych przez lokalne władze hoteli. Co więcej, w tym okresie nie będzie można opuszczać terenu hotelu za wyjątkiem specjalnie zorganizowanych wycieczek do wyznaczonych stref w ramach tzw. "bańki turystycznej" (bezpośredni przejazd do jednej z 14 zatwierdzonych atrakcji turystycznych). Turysta odbywający swój wypoczynek na Sri Lance będzie musiał także opłacić wykonanie dwóch badań PCR przy pobycie do 7 dni bądź trzech badań przy wyjeździe dłuższym. Pierwszy test należy wykonać w dniu zameldowania, drugi po 5-7 dniach, trzeci po 10-14, a badania należy opłacić z góry - jeszcze przed wyjazdem, podczas aplikowania o wizę. Ostatnim warunkiem jest wykupienie miesięcznego ubezpieczenia na kwotę 50 tys. dolarów (ok. 185 tys. złotych) pokrywającego koszty leczenia COVID-19. Dopiero wówczas będzie można w pełni cieszyć się urokami rajskiej wyspy...

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama