Wizz Air: Wakacyjne loty z Gdańska

24 lutego 2021 09:29
Nie tylko Ryanair planuje stopniowy powrót do normalności wraz z nadejściem sezonu letniego. Wizz Air również przywróci wiele swoich wakacyjnych połączeń, chociażby z gdańskiego lotniska w Rębiechowie.
Reklama
Już 27 marca br. Wizz Air uruchomi z Trójmiasta loty do Paryża Beauvais, które początkowo będą odbywały się jedynie w soboty oraz do Reykjaviku na Islandii (dwa razy w tygodniu).

Od 3 kwietnia br. turyści podróżujący z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy będą mogli wybrać się do kolejnych turystycznych miejsc w Europie. Tego dnia ruszą loty do Billund w Danii, Mediolanu Bergamo oraz Larnaki na Cyprze. Wszystkie te połączenia będą realizowane w kwietniu w każdą sobotę, a od 1 maja częstotliwość wyżej wspomnianych rotacji zwiększy się do dwóch w tygodniu (wtorki i soboty). Wraz z nadejściem tegorocznej majówki Wizz Air zabierze pasażerów do Kutaisi w Gruzji trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki oraz soboty).

Największy wybór pasażerowie będą mieli jednak w czerwcu, gdy do siatki połączeń włączone zostaną aż cztery atrakcyjne miasta w Europie. 1 czerwca pierwszy samolot węgierskiego przewoźnika odleci do Odessy na Ukrainie (wtorki, soboty), a dwa dni później maszyna z Gdańska wyląduje na głównym lotnisku El Prat w Barcelonie (czwartki, niedziele). Loty do stolicy Katalonii będą realizowane do 28 października. Od 15 czerwca Wizz Air zabierze podróżnych z Trójmiasta na grecką wyspę Mykonos (wtorki, soboty) a od 17 czerwca do Splitu w Chorwacji (czwartki, niedziele). W przypadku połączenia do nadmorskiego kurortu na Bałkanach loty będą odbywały się jedynie do 12 września.


Turyści spragnieni aktywnego wypoczynku będą mieli do wyboru szereg innych kierunków praktycznie w całej Europie. Z Gdańska można udać się w podróż niemalże w każdy zakątek Skandynawii. Z mniejszą lub większą regularnością wciąż odbywają się połączenia do Szwecji (Sztokholm, Gotenburg, Malmo, Skelleftea). W najbliższych miesiącach wrócą także loty do Norwegii (Alesund, Bergen, Bodo, Haugesund, Kristiansand, Molde, Oslo, Stavanger, Tromso, Trondheim). Podobnie wygląda sytuacja z rotacją do sąsiadującego ze Skandynawią Turku w Finlandii.

Nieustannie można polecieć do Dortmundu, a z czasem wrócą loty do Kolonii (marzec) i Hamburga (kwiecień). W siatce połączeń Wizz Aira z Gdańska można również znaleźć Eindhoven (Holandia), Charków, Kijów i Lwów (Ukraina) oraz szereg miast w Wielkiej Brytanii (Aberdeen, Doncaster/Sheffield, Edynburg, Liverpool oraz lotniska Gatwick i Luton w Londynie).

Tym samym w sezonie letnim Wizz Air zaoferuje aż 39 kierunków z Gdańska w 16 państwach. Oznacza to, że przewoźnik, w przeciwieństwie do Ryanaira, nie planuje żadnych cięć, a wszystkie zaplanowane trasy, choć ze zmniejszoną częstotliwością, wciąż będą dostępne dla podróżnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy