Wizz: Pasażerowie otrzymują zwrot pieniędzy w ciągu 7 dni

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 lutego 2021 10:02
2 komentarze
Wizz Air poinformował, że jego automatyczny system zwraca 95 proc. żądań zwrotów w ciągu zaledwie tygodnia.

Reklama

Linia uruchomiła automatyczny system zwrotu środków w maju 2020 roku, aby poradzić sobie z bezprecedensową skalą anulacji wynikających z pandemii COVID-19 – w 2020 roku Wizz Air odnotował 3000 proc. wzrost wniosków o zwrot środków (w porównaniu z 2019 rokiem).

Zautomatyzowanie procesu zwrotów oznacza, że pasażerom, których loty zostały odwołane, Wizz Air, w oparciu o opcję wybraną przez klienta, automatycznie zwraca 120% wartości pierwotnej ceny w postaci punktów, oferuje możliwość otrzymania 100% zwrotu gotówki tą samą metodą, którą dokonano płatności lub bezpłatną zmianę rezerwacji. Pasażerowie mogą w łatwy sposób zawnioskować o zwrot środków - jednym kliknięciem na swoim koncie Wizz Air na wizzair.com lub klikając w link otrzymany w wiadomości email.

Aby przyspieszyć proces rozpatrywania zwrotów, Wizz Air zachęca pasażerów do dokonywania rezerwacji na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Firma nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z klientami, którzy dokonują rezerwacji za pośrednictwem internetowych platform rezerwacji podróży – jako, że właścicielem rezerwacji jest wówczas nie pasażer, a platforma, przez którą bilety zostały zakupione. W związku z tym proces zwrotu może się wydłużyć. Pasażerowie, którzy kupili bilety za pośrednictwem internetowych platform rezerwacji, muszą polegać na działaniach podjętych przez właścicieli rezerwacji. Każdy z nich działa w oparciu o inny sposób procesowania wniosków o zwroty, co pozostaje poza wpływem i kontrolą Wizz Air.

Chcąc zyskać dodatkową ochronę i zapewnić większą elastyczność, pasażerowie mogą dokupić do rezerwacji usługę WIZZ Flex, uprawniającą do bezpłatnego odwołania rezerwacji lotu do 3 godzin przed planowanym czasem odlotu i otrzymania 100% wartości pierwotnej ceny rezerwacji w postaci punktów WIZZ, a także nielimitowanych zmian daty i kierunku podróży.

- W WIZZ oferujemy klientom najlepsze doświadczenia. Z tego powodu już na wczesnym etapie pandemii zainwestowaliśmy w automatyzację procesu zwrotów. W odróżnieniu od innych linii lotniczych w Europie, zapewnia to bardziej sprawiedliwe podejście do klienta w przypadku odwołania lotu, gwarantując, że poszkodowani mogą otrzymać zwrot pieniędzy tak szybko, jak to możliwe. Jesteśmy dumni, że rozpatrujemy 95% wniosków w ciągu zaledwie siedmiu dni i będziemy nadal inwestować w technologie, aby proces zwrotów był sprawny i intuicyjny, a klienci mogli ponownie podróżować bez zmartwień - mówi Zsuzsa Poos, członek zarządu ds. marketingu i obsługi klientów Wizz Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

spooks 2021-02-23 11:07   
spooks - Profil spooks
O ile zwrot z powodu zmiany godzin/dat wylotu przez przewoznika jest dosyc miły bo dostaje się 20% środków więcej przy wyborze opcji zwrotu na konto wizz, o tyle anulacja z wykupionym wizz flex juz nie jest taka super, ponieważ usługa wizz flex nie podlega refundacji.

Miałem jeszcze jeden case, gdzie lot, na którym miałem wykupione wizz flex zostal odwołany przez przewoźnika zatem zrobiłem automatyczny zwrot w opjci 120% wartosci biletu na konto wizz... i w tym przypadku również mi kwota wizz flexa przepadła, co juz nie jest miłe bo to przecież nie z mojej inicjatywy została wykonana zmiana lotu.
spooks 2021-02-23 11:03   
spooks - Profil spooks
To prawda, mega sprawne zautomatyzowanie rozwiązanie - tak powinno być wszędzie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama