Air France będzie testował aplikację do weryfikacji testów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 lutego 2021 09:37
Air France będzie testował aplikację ICC AOK Pass, która pozwoli na elektroniczną weryfikację wykonanego testu w kierunku COVID-19, a tym samym pomoże usprawnić podróż.
Reklama

Od początku kryzysu spowodowanego przez pandemię COVID-19 przepisy dotyczące podróży ewoluują i wielokrotnie się zmieniają. Przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19 jest obecnie obowiązkowe w przypadku większości podróży międzynarodowych, a przeprowadzana na lotniskach weryfikacja tych testów, często przedstawianych w formie papierowej, zajmuje dużo czasu.

Aby usprawnić podróż i skrócić czas procedur na lotnisku, Air France planuje uruchomienie pilotażowego programu, testującego aplikację pod nazwą ICC AOKpass, która została stworzona przy współpracy z MedAire / International SOS.

ICC AOKpass to aplikacja mobilna dostępna na smartfony, która umożliwia pasażerom bezpieczne przechowywanie wyników testów na COVID-19 wykonanych w jednym z laboratoriów partnerskich. Pasażerowie posługujący się aplikacją będą mogli przedstawić służbom kontrolnym na lotnisku wynik swojego testu w formie elektronicznej (w aplikacji), zamiast papierowego zaświadczenia. ICC AOKpass zapewnia bezpieczną weryfikację, zgodnie z przepisami kraju docelowego, poprzez sieć zabezpieczoną technologią blockchain.


11 marca br. Air France rozpocznie 4-tygodniowy okres testów, we współpracy z Paris Aéroport. Testem będą objęte loty na dwóch trasach:

  • Paryż (CDG ) - Fort-de-France (Martynika) oraz
  • Paryż (CDG) – Gwadelupa (Pointe-à-Pitre)
Pasażerowie nie będą mieli obowiązku posiadania aplikacji na wspomnianych trasach, a testowanie będzie realizowane na zasadzie dobrowolności. Przewoźnik chce sprawdzić działanie aplikacji w rzeczywistych warunkach oraz poznać opinie klientów na temat tego rozwiązania. Air France podzieli się spostrzeżeniami zebranymi w fazie testowej z innymi liniami lotniczym z sojuszu Skyteam, które obecnie też testują różne rozwiązania do cyfryzacji dokumentów medycznych.

Ponadto Air France dokłada wszelkich starań, aby należycie i na bieżąco informować swoich klientów w zakresie aktualnych wymogów formalnych do odbycia podróży lotniczej. W tym celu linia udostępnia specjalną stronę internetową pod adresem airfrance.traveldoc.aero, gdzie można sprawdzić regulacje wjazdowe, kraju, do którego się udajemy oraz kraju tranzytowego (w przypadku podróży z przesiadką).

Od początku kryzysu Air France stosuje szereg zabezpieczeń i środków ochrony zdrowia podróżnych, a także oferuje swoim klientom całkowitą elastyczność w zakresie zmian biletów, z możliwością odroczenia lub anulowania każdej podróży zaplanowanej przed 31 grudnia 2021 r. Klienci mogą korzystać z tej opcji bezpłatnie i bez podawania przyczyny anulacji / zmiany planów podróży. Informacje na ten temat, które można znaleźć na stronie Air France pod hasłem „Air France Protect” są regularnie aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji. Niedawno linia uzyskała 4 gwiazdki w organizowanym przez Skytrax rankingu przewoźników, w którym oceniano stosowane przez linię środki ochrony przed Covid-19.

- Poprawa i uproszczenie obsługi klienta jest stałym priorytetem Air France. Planowane testy aplikacji AOKpass są dowodem naszych starań w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że zmiany, jakich wszyscy obecnie doświadczamy, wpłyną na sposób, w jaki podróżujemy w dłuższej perspektywie. Dlatego jesteśmy w pełni zaangażowani i wspieramy wszystkie innowacyjne projekty, które mogą pomóc nam sprostać nowym wyzwaniom – powiedziała Catherine Villar, wiceprezes ds. obsługi klienta w Air France.

- Mamy przyjemność współpracować i wspierać Air France w testowaniu ICC AOKpass i z niecierpliwością czekamy na pomyślne wdrożenie rozwiązania, aby osiągnąć nasz wspólny cel, jakim jest ponowne bezpieczne otwarcie nieba – powiedział Sébastien Bedu, product manager w MedAire / International SOS

Air France i KLM są za ujednoliceniem i cyfryzacją dokumentów medycznych pasażerów względem COVID-19, pod warunkiem, że będzie to zgodne z prawem, a dane - w pełni bezpieczne. Cyfryzacja może w szczególności pomóc w usprawnieniu podróży klienta przez lotnisko i zapobieganiu oszustwom.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama