Air Côte d’Ivoire otrzymały swojego pierwszego A320neo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 lutego 2021 09:30
Air Côte d’Ivoire, flagowy przewoźnik Wybrzeża Kości Słoniowej z siedzibą w Abidżanie, odebrał swój pierwszy A320neo, stając się pierwszym operatorem maszyn tego typu w Afryce Zachodniej. 
Reklama

Najnowszej generacji samolot dołączy do użytkowanej przez linię floty airbusów złożonej z sześciu maszyn. Dzięki ulepszonej wydajności nowy samolot wzmocni regionalną siatkę połączeń Air Côte d’Ivoire, w której będzie obsługiwał loty do Senegalu, Gabonu i Kamerunu. Odleglejsze kierunki, takie jak Republika Południowej Afryki, zostaną uwzględnione w późniejszym etapie eksploatacji, co podkreśli elastyczność operacyjną A320neo. Napędzany silnikami CFM Leap-1A samolot został skonfigurowany w wygodnym układzie dwuklasowym z 16 miejscami biznes i 132 miejscami w klasie ekonomicznej. Podróżujący nim pasażerowie docenią najszerszą kabinę wśród wszystkich samolotów wąskokadłubowych, szybkie połączenie z Internetem oraz najnowszej generacji system rozrywki pokładowej.


Pierwszy A320neo Air Cote d’Ivoire wystartował z Tuluzy, wioząc 1 tonę pomocy humanitarnej, w tym sprzęt medyczny i zabawki. Misja zorganizowana we współpracy z Aviation sans Frontières i Airbus Foundation jest elementem działań CSR linii Air Côte d'Ivoire. Przewożone towary trafią do lokalnych organizacji pozarządowych w Abidżanie, gdzie posłużą do wsparcia sektorów edukacji i opieki zdrowotnej Wybrzeża Kości Słoniowej. Air Cote d’Ivoire dysponuje flotą 10 samolotów, w tym trzech A319 i trzech A320, obsługujących 25 krajowych i regionalnych tras w Afryce Zachodniej i Środkowej.

W rodzinie samolotów A320neo Airbus zastosował najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji, sharklety i udoskonalenia aerodynamiczne, które razem pozwalają uzyskać 20-procentową oszczędność paliwa i redukcję emisji CO2. Prawie 120 klientów zamówiło 7450 maszyn reprezentujących rodzinę A320neo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama