Qatar: Bezdotykowy system rozrywki pokładowej

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 lutego 2021 11:00
Pasażerowie Qatar Airways będą mogli używać własnych urządzeń mobilnych do korzystania z systemu rozrywki pokładowej. Technologia Zero-Touch ma zmniejszyć ryzyko zakażeń COVID-19, ale i stanowić dla pasażerów wygodne rozwiązanie.
Reklama
Już wkrótce pasażerowie maszyn A350 Qatar Airways będą mogli korzystać z pokładowego systemu rozrywki bez dotykania ekranu. Nowa technologia zapowiedziana przez przewoźnika pozwoli sterować systemem za pomocą urządzeń mobilnych, a więc przede wszystkim smartfonów, po zeskanowaniu kodu QR.

Qatar Airways uważa, że takie rozwiązanie będzie z jednej strony wygodniejsze dla pasażerów, a z drugiej pozwoli znacznie ograniczyć ilość powierzchni dotykanej przez pasażerów, co jest ważne ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne związane z koronawirusem.


– Wprowadzenie najnowocześniejszej technologii Zero-Touch i umożliwienie pasażerom korzystania z osobistego zestawu słuchawkowego Bluetooth na pokładzie jest ważnym krokiem w przeniesieniu naszych już i tak rygorystycznych środków ostrożności dotyczących COVID-19 na inny poziom, ograniczając powierzchnię pasażera kontakt i zapobieganie wszelkiemu możliwemu rozprzestrzenianiu się zakażeń na pokładzie – powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.

Przewoźnik uważa, że jest pierwszą globalną linią lotniczą, która wdrożyła podobne rozwiązanie. Dzięki Zero-Touch korzystanie z wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej Oryx One ma być dla pasażerów jeszcze przyjemniejsze.

Ponadto, we wszystkich airbusach A350 oraz boeingach 787-9 w malowaniu Qatar Airways możliwa będzie opcja sparowania osobistych słuchawek Bluetooth z systemem rozrywki pokładowej.

Fot.: materiały prasowe, Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy