LOT: Malediwy bezpośrednio z Warszawy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 lutego 2021 08:19
W czwartek z Warszawy odleciał pierwszy samolot polskich linii lotniczych LOT na Malediwy. Czarterowe połączenie na egzotyczny archipelag wysp na Oceanie Indyjskim realizowane jest we współpracy z biurem podróży ITAKA.
Reklama

Lot został wykonany samolotem Boeing 787-9 Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LSC. Maszyna wystartowała w czwartek z warszawskiego Lotniska Chopina chwilę przed godziną 22:00, by po ok. 8 godzinach wylądować na głównym lotnisku Male na Malediwach. Połączenie będzie realizowane regularnie przynajmniej do października br. w ramach współpracy z biurem podróży ITAKA w każdy czwartek a od czerwca w każdą środę (brak ofert w maju).

Turyści będą mieli do wyboru wypoczynek na 3 atolach: Male, Ari oraz Baa. Po przylocie na lotnisko w Male podróżnych czekać będzie wyjątkowy transfer z lotniska - łodzią motorową bądź kolejnym, lecz zdecydowanie mniejszym samolotem. Choć na Malediwy można udać się bez wiz, to w obecnej sytuacji wymagane są testy na obecność COVID-19. Badanie metodą RT-PCR wykonywane jest w cenie wyjazdu dla wycieczek realizowanych do 6 maja br. Ceny wczasów na rajskich wyspach na Oceanie Indyjskim w ofercie biura podróży zaczynają się od niespełna 6 tys. złotych za osobę i potrafią sięgać nawet 10 tys. za tygodniowy wypoczynek.


Wprowadzenie nowości w czarterowej siatce połączeń jest odpowiedzią linii lotniczych oraz biur podróży na oczekiwania turystów oraz próbą dostosowania się do ciężkiej sytuacji spowodowanej ograniczeniami w podróżowaniu. Malediwy to kolejny egzotyczny kierunek dostępny z warszawskiego lotniska. Już wcześniej pasażerowie mogli udać się w podróż do wielu turystycznych miejsc chociażby w rejonie Morza Karaibskiego.

- Zauważamy duży popyt na kierunki czarterowe. Są to przede wszystkim Dominikana, Meksyk, jak również Zanzibar. Oczywiście tour operatorzy dostrzegają ten trend i ogłaszają nowe kierunki w swojej ofercie - powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Bogata oferta turystyczna na początku bieżącego roku jest nadzieją dla polskich lotnisk na zwiększony ruch pasażerski, choć wyniki za styczeń br. nie odzwierciedlają jeszcze dużego zainteresowania egzotycznymi kierunkami. Z Lotniska Chopina w Warszawie skorzystało w minionym miesiącu zaledwie 197 tys. podróżnych, co stanowi spadek o ponad 85 proc. w porównaniu do stycznia 2020 r. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi były: Frankfurt, Paryż oraz Kijów. Z lotów czarterowych skorzystało 32 tys. pasażerów (o 70 proc. mniej). Choć wynik ten wciąż stanowi zdecydowaną mniejszość wszystkich połączeń realizowanych z Warszawy, to właśnie czartery zanotowały najniższy procentowy spadek w porównaniu do połączeń tradycyjnych (spadek o 86 proc.) oraz niskokosztowych (spadek o 89 proc.).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama