Ryanair: Modlin nie zostanie zamknięty. Nie wybieramy się do Radomia

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
17 lutego 2021 08:30
Szef linii lotniczej BUZZ, czyli polskiego ramienia Ryanair Holdings, nie wierzy w zamknięcie lotniska w Modlinie. Samoloty irlandzkiej Grupy nie wybierają się też do Radomia.
Reklama

Michał Kaczmarzyk, prezes Ryanair Sun działającego pod nazwą BUZZ, uważa, że Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (MPL) nie zostanie zamknięty. Jego zdaniem lotnisko w Nowym Dworze Mazowieckim jest zbyt poważnym podmiotem gospodarczym i pracodawcą w regionie, żeby mogło zostać zlikwidowane. Szef BUZZ-a nie wyobraża sobie, żeby ktokolwiek miał biznesowy lub polityczny interes w zamykaniu Modlina. Jednocześnie Kaczmarzyk podkreśla, że umowa Ryanaira z MPL jest w pełni rynkowa i nie stanowi problemu dla lotniska.


Samoloty BUZZ-a nie zamierzają zawitać do Radomia, gdzie lotnisko powinno być gotowe do przyjmowania pasażerów najpóźniej w 2023 r. Według Kaczmarzyka Grupa Ryanaira czuje przywiązanie do Modlina, w który włożyła dużo wysiłku i zaangażowania dzięki czemu przed pandemią port obsługiwał ponad 3 mln pasażerów. Zdaniem szefa BUZZ-a wygenerowanie takiego potencjału w Radomiu będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Cała rozmowa z Michałem Kaczmarzykiem niebawem na łamach Pasazer.com.

Fot.: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama