Podkarpacki samorząd inwestuje w Jasionkę

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 lutego 2021 10:40
Radni województwa podkarpackiego zdecydowali się zainwestować w port lotniczy Rzeszów-Jasionka 10 mln złotych. Pomimo przykrych skutków trwającego koronakryzysu, mają to być pieniądze w pełni przeznaczone na nowe inwestycje.
Reklama

Podczas poniedziałkowej (15.02) sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni przegłosowali uchwałę, zgodnie z którą samorząd wojewódzki zakup 100 tys. udziałów w porcie lotniczym Rzeszów–Jasionka. Jak przypomina portal Nowiny24, pod koniec stycznia 2021 r. Zarząd Spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" zwrócił się do zarządu województwa podkarpackiego z prośbą o zakup 100 tys. akcji.

Decyzja zapadła podczas obrad zdalnych, bez jednomyślności. Ostatecznie 28 radnych opowiedziało się za przyjęciem uchwały, a czworo było przeciw.

Na zakup 100 tys. akcji samorząd ma wydać 10 mln złotych, co oznacza wzrost udziałów województwa podkarpackiego w Spółce zarządzającej Jasionką do 57 proc., podczas gdy pozostałe 43 proc. będzie należeć do Przedsiębiorstwa Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL).


Spółka znajduje się w trudnej i stale pogarszającej się sytuacji finansowej, spowodowanej negatywnym wpływem ciągle trwającej pandemii COVID-19. [...] Zarząd przewiduje, że przychody w I kwartale 2021 r. spadną o 90 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2019. W związku z powyższym nastąpi dalsze pogorszenie sytuacji ekonomiczno-finansowej Spółki” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Jednocześnie wyraźnie zaznaczono, że samorządowe pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje, a nie pomoc dla lotniska.

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego w Jasionce, odnosząc się do decyzji Sejmiku podkreślił, że mimo trudnego roku, w Rzeszowie udało się pozyskać nowego przewoźnika – Wizz Aira.

Fot.: materiały prasowe, Robert Neumann
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama