Francuski, morski gigant przewozowy wchodzi na rynek lotniczy

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
15 lutego 2021 13:13
Francuska grupa CMA CGM, specjalizująca się w morskich przewozach kontenerowych, postanowiła wejść na rynek transportu lotniczego. W marcu br. mają wystartować pierwsze samoloty CMA CGM Air Cargo.
Reklama

W ubiegły piątek (12.02) Grupa CMA CGM podała, że zdecydowała się na rozpoczęcie działalności lotniczej. W marcu br. ruszy firma lotniczego frachtu o nazwie CMA CGM Air Cargo. Flota nowego przewoźnika będzie składać się z czterech airbusów A330-200F. Tym samym francuski lider morskich przewozów towarowych przyspieszył swoją strategiczną ekspansję na inne rodzaje transportu.

Cztery samoloty cargo Airbus A330-200F zostaną pozyskane z rynku wtórnego. Francuski armator stwierdził, że zakupione maszyny zostały wyprodukowane w latach 2014-2016. Grupa stwierdziła również, że operatorem jej samolotów będzie przewoźnik z Europy. Według informacji uzyskanych przez portal Le Journal de L'Aviation wszystkie cztery frachtowce pochodzą od Qatar Airways i wkrótce opuszczą lotnisko w Dausze, aby dołączyć do floty Air Belgium w centrum logistycznym w Liège.


- Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu naszych klientów na elastyczne rozwiązania logistyczne, w ramach Grupy CMA CGM tworzymy nowy oddział zajmujący się transportem lotniczym: CMA CGM Air Cargo. Zaczynamy z czterema samolotami Airbus A330-200F i wykorzystamy partnerstwa handlowe z liniami lotniczymi, aby zapewnić globalny zasięg naszej oferty. To ważny krok w rozwoju naszych usług logistycznych - oświadczył Rodolphe Saadé, prezes zarządu Grupy CMA CGM.

Compagnie Maritime d'Affrètement - Compagnie Générale Maritime (CMA CGM) to francuski potentat spedycji morskiej. Grupa posiada ponad 500 kontenerowców, obsługuje ponad 400 portów i zatrudnia na całym świecie ok. 110 tys. pracowników. W 2019 r. Grupa przewiozła 21,6 mln kontenerów, a jej globalne przychody wyniosły 30,3 mld dolarów amerykańskich.

Fot: Materiały prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama