Rząd odmraża turystykę. Ruszają hotele

5 lutego 2021 14:45
Mateusz Morawiecki, premier rządu RP poinformował dziś (5.02), że hotele i pensjonaty będą mogły wznowić działalność od 12 lutego. Placówki będą mogły działać pod warunkiem trzymania się pewnych restrykcji sanitarnych.
Reklama
- Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. Covid-19 jest nieprzewidywalny - powiedział premier. - Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo. Najważniejsze dla nas są zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal – to bardzo ważne - obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa - dodał.

Obowiązują następujące ograniczenia:
  • Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
Przypomnijmy, że hotele i inne miejsca noclegowe są zamknięte dla turystów od 7 listopada ub. roku. Początkowo możliwe były podróże służbowe na szeroką skalę, ale z czasem i to rząd ukrócił. Obecnie z hoteli może korzystać bardzo niewielka grupa osób.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy