Norwegian czasowo zawiesza swój program lojalnościowy

Marek Stus - Profil Marek Stus
03 lutego 2021 10:08
Linie Norwegian podjęły decyzję o tymczasowym zawieszeniu programu dla swoich lojalnych klientów Norwegian Rewards. Decyzja ma związek z walką przewoźnika o przetrwanie na rynku i jego głęboką restrukturyzacją.
Reklama
Program Norwegian Rewards pozwala na gromadzenie i wykorzystywanie tzw. CashPoints na loty i inne usługi norweskich linii oraz jej partnerów. Jeden punkt odpowiada 1 koronie norweskiej wydanej na bilety i inne produkty Norwegiana. Na czas trwającego procesu naprawczego linii możliwość korzystania ze zgromadzonych punktów na indywidualnych kontach klientów została zamrożona. Oznacza to, że klienci Norwegiana nie będą mogli w żaden sposób wykorzystać w najbliższym czasie swoich punktów, ani także gromadzić ich za odbyte w tym okresie loty. Aktywna pozostania natomiast możliwość zbierania punktów za produkty oferowane przez partnerów programu, np. rezerwacje hotelowe czy wynajem samochodów.


Zgodnie z deklaracją przewoźnika dotychczas zgromadzone punkty nie przepadną, ale w przyszłości zastrzeżono możliwość dalszego ograniczenia ich wykorzystywania do czasu ustabilizowania sytuacji wewnętrznej linii. Ważność punktów wygasających w bieżącym roku zostanie przedłużona na kolejne okresy, choć szczegóły tej operacji zostaną podane w późniejszym terminie.

Norwegian od dłuższego czasu znajduje się w bardzo trudnym położeniu ze względu na problemy finansowe. Trwająca pandemia tylko znacząco pogłębiła wcześniejszy kryzys norweskiego przewoźnika. Aktualnie linia uzyskała jednak wsparcie od norweskiego rządu udzielone pod warunkiem wdrożenia surowego planu ratunkowo-oszczędnościowego oraz pozyskania części funduszy od zewnętrznych inwestorów. W połowie stycznia br. Norwegian ogłosił ponadto zakończenie wszystkich lotów długodystansowych i skupienie się na obsłudze połączeń europejskich.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy