Ryanair: 1 mln pasażerów w styczniu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
03 lutego 2021 09:15
Irlandzki przewoźnik niskokosztowy zanotował w styczniu br. największy spadek przewiezionych pasażerów od czerwca ub. roku, po którym ograniczenia spowodowane pierwszą falą pandemii zaczęły być stopniowo redukowane.
Reklama

Linia poinformowała o drastycznym spadku liczby przewiezionych pasażerów. Z oferty Ryanaira skorzystało w styczniu zaledwie 1,3 mln osób, czyli spadek względem tego samego okresu przed rokiem wyniósł 88 proc. Tak źle nie było od czerwca ub. roku, gdy linia przewiozła aż 97 proc. podróżnych mniej. Tendencja spadkowa w statystykach Ryanaira, po obiecującym aczkolwiek wciąż dalekim od oczekiwań odbiciu w okresie wakacyjnym, utrzymuje się od września, gdy obsłużono 5,1 mln pasażerów.


Siatka połączeń przewoźnika została w styczniu zredukowana do zaledwie 15 proc. operacji. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 69 proc. Oznacza to, że ostatni kwartał rozliczeniowy również nie poprawi i tak już nieciekawej sytuacji finansowej. Ryanair określa zbliżający się do końca rok fiskalny najbardziej wymagającym rokiem w całej historii funkcjonowania linii. Przedstawiciele przewoźnika spodziewają się pod koniec marca rocznej straty przychodów netto na poziomie niespełna 1 mld euro.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama