Wrocławskie lotnisko pomaga uniknąć kwarantanny

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
31 stycznia 2021 16:14
Wrocławskie lotnisko jako pierwsze w Polsce wprowadziło ważne udogodnienie dla podróżnych. Umożliwia ono osobom wracającym do Polski ze strefy Non Schengen zwolnienie z 10 dniowej kwarantanny.
Reklama

Zgodnie z rozporządzeniem rządu osoby przekraczające granicę Polski transportem zbiorowym podlegają obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. Wykonanie testu diagnostycznego z wynikiem negatywnym przed przekroczeniem granicy zwalnia z odbywania kwarantanny.

Od soboty (30.01) pasażerowie przylatujący do Wrocławia ze strefy Non Schengen mogą wykonać na lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy. Punkt diagnostyczny badań na obecność COVID-19 znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania testu to 200 zł, czas oczekiwania na wynik - około 15 minut.

Negatywny wynik testu umożliwia zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny. Punkt działa po każdym przylocie samolotu ze strefy non-Schengen, także w godzinach nocnych.


To ogromne ułatwienie dla pasażerów wracających do Wrocławia z Wielkiej Brytanii czy Ukrainy, a także dla osób podróżujących lotami czarterowymi np. na Zanzibar.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama