Nowe ograniczenia dla pasażerów tranzytowych w Niemczech

Marek Stus - Profil Marek Stus
31 stycznia 2021 11:48
1 komentarz
Władze niemieckie wprowadziły nowe, istotne ograniczenia dla pasażerów planujących podróż tranzytową przez terytorium tego kraju. Dotyczy to w szczególności osób podróżujących przez Niemcy z państw o wysokim ryzyku zakażania koronawirusem.
Reklama

Zgodnie z nowymi zasadami, które obowiązują od wczoraj (30.01), nie jest możliwy wjazd na teren Niemiec dla osób podróżujących z krajów uznanych za obszary wysokiego ryzyka pandemicznego, w tym państw, w których stwierdzono występowanie tzw. nowych mutacji koronawirusa. Wyjątki dotyczą m.in. własnych obywateli i osób zamieszkujących w Niemczech, a także pasażerów podróżujących tranzytem przez jedno z krajowych lotnisk. W tym ostatnim przypadku nie można jednak opuszczać strefy tranzytowej, a więc wykluczona jest zmiana lotnisk, terminali lub osobna odprawa na kolejny rejs w części ogólnodostępnej portu.

Nowe przepisy wykluczają, w przypadku przyjazdu z kraju objętego zakazem, popularny wśród Polaków tranzyt samochodowy przez terytorium Niemiec. Chodzi tu w szczególności o przylot na jedno z niemieckich lotnisk, a następnie podróż we własnym zakresie autem lub komunikacją zbiorową do granicy polskiej. W takim wypadku pasażer nie zostanie w ogóle wpuszczony na pokład samolotu odlatującego do Niemiec. Obecnie dotyczy to podróży m.in. z Brazylii, Irlandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i RPA.

Wspomniane obostrzenia będą obowiązywały do 17 lutego br. z możliwością ich dalszego przedłużania w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

Reklama

Ostatnie komentarze

adam7691 2021-01-31 14:39   
adam7691 - Profil adam7691
Cywilizowany świat sam się zarzyna. A Chińczycy się śmieją.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama