Czechy zamykają granice dla turystów

Marek Stus - Profil Marek Stus
30 stycznia 2021 08:15
Czeski rząd zdecydował o całkowitym zamknięciu granic dla wszystkich podróżujących turystycznie, niezależnie od tego, z którego kraju przyjeżdżają. Pod pewnymi warunkami nadal dopuszczalne będą przyjazdy służbowe i rodzinne.
Reklama

Nowe przepisy obowiązują od dziś (30.01) od północy. Zakaz wjazdu jest częścią kolejnych restrykcji wprowadzonych przez władze w celu poprawy sytuacji epidemiologicznej w Czechach.

Już wcześniej w całym kraju przedłużono do 14 lutego br. stan wyjątkowy. Mieszkańcy nie będą odtąd także mogli przemieszczać się poza swoimi miejscowościami z osobami niepochodzącymi z tej samej rodziny. Zapowiedziano ponadto znacznie bardziej skrupulatne kontrole krajowych podróży służbowych, w ramach których już jest obowiązek przedstawienia dokumentacji potwierdzającej cel wyjazdu. Do weryfikowania dokumentów zobowiązane zostały hotele i pensjonaty pod groźbą kar administracyjnych i utraty prawa do korzystania z programów wsparcia biznesu w czasie pandemii.

Obecnie do marca zostały zawieszone wszystkie połączenia lotnicze między Polską a Czechami, w tym bezpośrednie rejsy do Pragi realizowane przez LOT.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama