Niemcy: Ruch lotniczy powinien być tak rozrzedzony, aby nie było dokąd się udać!

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 stycznia 2021 13:45
1 komentarz
Niemiecki rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w podróżowaniu. Angela Merkel i Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych chcą poważnie ograniczyć podróże lotnicze.
Reklama

- Obecnie obowiązujące ograniczenia nie są wystarczające - uważa Angela Merkel, kanclerz RFN, która rozważa wprowadzenie drastycznych ograniczenia w podróżowaniu samolotem. - Tempo naszych działań pozostawia wiele do życzenia - powiedziała wczoraj (26.01) na spotkaniu online Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Merkel uważa, że "sprawy wymknęły się nam z rąk. Musimy jeszcze bardziej zaostrzyć ograniczenia, w przeciwnym razie za 14 dni będziemy znowu tam, gdzie byliśmy". Celem Merkel jest dojście do poziomu zachorowalności poniżej 50.

Podczas konferencji kanclerz poruszyła również kwestię ograniczeń w podróżach lotniczych. - Dlaczego nie możemy zakazać podróży? Ruch lotniczy powinien być tak rozrzedzony, aby nie było dokąd się udać - powiedziała. Merkel skrytykowała podróże wielu Niemców za granicę. W okresie Bożego Narodzenia każdego dnia 50 tys. osób poleciało na Wyspy Kanaryjskie i Malediwy.


Horst Seehofer zajął jasne stanowisko w tej sprawie. - Niebezpieczeństwo, jakie stwarzają liczne mutacje wirusa, wymaga, abyśmy rozważyli również drastyczne środki i przedyskutowali je - powiedział. Miałyby one obejmować "znacznie surowsze kontrole graniczne", zwłaszcza na granicach z obszarami wysokiego ryzyka ale także ograniczenie ruchu lotniczego z/do Niemiec "prawie do zera".

Niemcy chcą wprowadzić podobne ograniczenia do tych które zostały wprowadzone w Izraelu, gdzie za znaczną część nowych zakażeń odpowiedzialna jest brytyjska mutacja wirusa. Aby zapobiec pojawieniu się kolejnych mutacji, tamtejszy rząd podjął decyzję o prawie całkowitym zamknięciu lotniska Ben Gurion w pobliżu Tel Awiwu, na razie do końca miesiąca.

W Niemczech nie ma obecnie żadnych rządowych ograniczeń w podróżach lotniczych. Podróże transgraniczne są jednak ograniczone przez obowiązek przeprowadzania badań i zasad kwarantanny dla osób wjeżdżających z obszarów zagrożonych koronawirusem.
Reklama

Ostatnie komentarze

adam7691 2021-01-27 16:52   
adam7691 - Profil adam7691
50 zachorowań, a ile zakażeń. Politycy jak zwykle nie widzą różnicy. Merkel niedługo powie: Bilety powinny być tak drogie, aby tylko polityków na nie było stać.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama